Latvijas volejbola izlase pirmo reizi kopš 2007.gada piedalīsies CEV Eiropas līgā

Latvijas volejbola izlase FOTO: Ieva Makare/LETA

Latvijas vīriešu volejbola izlase pirmo reizi kopš 2007.gada piedalīsies Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Eiropas līgas turnīrā.

Otrdien kļuva zināms, ka Latvija vasaras ievadā sacentīsies Eiropas sudraba līgā, kas būs pēc spēka otrā labākā. Komandai A grupā pretī stāsies Maķedonija, Austrija un Kosova.

Tikmēr sudraba līgas B grupā ielozētas Baltkrievija, Horvātija, Ungārija un Albānija.

Iepriekš bija izskanējusi informācija, ka Latvija varētu piedalīties Eiropas līgas turnīrā, tomēr otrdien, kad kopā sanāca visas 26 CEV dalībvalstis, tas tika apstiprināts oficiāli.

Turnīram nākamajā sezonā būs jauns formāts, jo tas tiks iedalīts zelta un sudraba līgās. Spēcīgākajā - zelta - līgā vadošās 12 izlases būs sadalītas trīs apakšgrupās, kamēr sudraba līgā būs astoņas valstsvienības divās grupās.

Sudraba divīzijā apakšgrupu turnīrs sāksies nākamā gada 20.maijā. Katrā grupā tiks aizvadīti divi apļi, bet pēc tam 15.-16.jūnijā notiks finālčetrinieka sacensības. Tajās piedalīsies sacensību rīkotāja, abas grupas uzvarētājas un labākā otro vietu ieguvēja.

Sudraba līgas uzvarētāji iegūs iespēju 2019.gadā startēt zelta līgā. Kamēr vājākā no spēcīgākās divīzijas būs spiesta pārcelties uz sudraba līgu.

Sudraba līgas labākā komanda saņems 50 000 eiro prēmiju, kamēr kopējais balvu fonds sasniegs 156 000 eiro.

Eiropas līga volejbolā ir ikgadējs turnīrs, kas līdzīgi kā Pasaules līga norisinās vasarā. Latvija līdz šim vienīgo reizi sacensībās piedalījusies 2007.gadā, kad ar augstiem panākumiem neizcēlās.

Tikmēr zelta līgā nākamsezon sacentīsies Beļģija, Igaunija, Slovākija, Zviedrija, Slovēnija, Nīderlande, Turcija, Ukraina, Somija, Čehija, Portugāle un Spānija,

Oktobrī par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts pazīstamais igaunis Avo Kēls, kurš nomainīja iepriekšējo desmitgadi postenī pavadījušo Raimondu Vildi.

Uz augšu
Back