«SOK rīkojās ne visai taisnīgi, jo tika izmantota kolektīvā atbildība, lai gan nevienā cilvēktiesību sistēmā pasaulē tas nav paredzēts. Lielākā apvainojumu daļa ir balstīta uz faktiem, kuri nekādi nav pierādīti un balstās tikai uz atsevišķām liecībām. Apvainojumi balstīti uz liecībām, kuras devis cilvēks, kura morālais, ētiskais un psihiskais stāvoklis izsauc daudz jautājumu. Nekā cita vienkārši nav,» Putins turpināja Krievijā jau iepriekš plaši kultivēto apgalvojumu, ka SOK lēmumi ir balstīti tikai uz bijušā Maskavas antidopinga laboratorijas vadītāja Grigorija Rodčenkova liecībām.
Krievijas prezidents arī skaidroja, ka no viņa puses pirms 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm netika dots uzdevums par katru cenu uzvarēt komandu vērtējumā, bet svarīgi bijis noorganizēt izcilas olimpiskās spēles.
«Nekad neesmu izvirzījis, piemēram, Krievijas Sporta ministrijai, citām organizācijām, sporta federācijām uzvarēt Olimpiādi. Nebija tāda uzdevuma,» apgalvoja Putins.
Krievijas sportistus, kuri drīkstēs startēt februārī gaidāmajās olimpiskajās spēlēs, izvēlēsies īpaša ekspertu grupa, darot to ar lielu piesardzību. Šo grupu vadīs Neatkarīgas testēšanas kameras (ITA) vadītāja Valerī Furnerona. Tajā tiks iekļauti Pirmsspēļu testēšanas darba grupas biedri - vienu apstiprinās Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA), vienu No dopinga brīvā sporta vienība (DFSU) un vienu SOK.
Tiks izvēlēti tie atlēti, kuri ir kvalificējušies Olimpiādei, kuri ir «tīri», kuri nekad nav diskvalificēti par dopinga lietošanu un nav pārkāpuši antidopinga noteikumus, kuri ir veiksmīgi izgājuši dopinga pārbaudes pirms olimpiskajām spēlēm. Tāpat šiem atlētiem būs jāiziet papildus dopinga kontrole, lai būtu pārliecība, ka viņi ir godīgi.