Skeletonists Tretjakovs: Nekad neesmu dzēris Rodčenkova kokteili

Aleksandrs Trejakovs FOTO: Reuters/LETA

Krievijas skeletonists Aleksandrs Trejakovs nekad neesot dzēris bijušā Maskavas antidopinga laboratorijas vadītāja Grigorija Rodčenkova kokteili, kas ticis radīts, lai paslēptu dopinga pēdas.

Otrdien Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) lemj par Krievijas pielaišanu vai nepielaišanu nākamā gada olimpiskajām spēlēm. Organizācija šobrīd diskvalificējusi jau 25 krievu sportistus, kuri piedalījušies valsts atbalstītā dopinga programmā.

Starp diskvalificētajiem ir arī 2014.gada Soču olimpisko spēļu čempions Tretjakovs, tādējādi pie zelta godalgas vajadzētu tikt latvietim Martinam Dukuram, bet galējais lēmums jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF).

«SOK pagaidām vēl nav publicējusi pamatojumu manā lietā, varu tikai minēt, kāpēc tā noticis. Man nav atbildes, kāpēc viss tā ir attīstījies. Krievijas godu aizstāvu jau vairāk nekā desmit gadu un ar manām analīzēm viss bijis kārtībā, bet viņi pieņēma tik bargu lēmumu,» aģentūra R-Sport citē Tretjakova teikto.

Krievu skeletonists izteicās, ka vairums ārvalstu sportistu ziņas par krievu sportistu diskvalifikācijām uzņēmuši pozitīvi.

«Viņi uzticas Ričarda Maklarena ziņojumam un bija priecīgi, kad mūs sodīja. Daži ieņēma arī neitrālu pozīciju, bet kopumā tā tagad kļuvusi jau par politisku spēli.»

Krievijas atbalstītās dopinga sistēmas ietvaros sportisti aizliegtās vielas uzņēmuši, lietojot speciāli pagatavotus kokteiļus, kuros bijis sajaukts alkohols ar dopingu. Rodčenkovs sadarbībā ar Krievijas Sporta ministriju izveidojuši sarakstu ar sportistiem, kuriem šis kokteilis bija jālieto. Šie sportisti pirms olimpiskajām spēlēm nodevuši «tīrās» proves, kuras Olimpiādes laikā apmainītas pret tobrīd ņemtajām pozitīvajām provēm.

«Nekad Rodčenkova kokteili neesmu mēģinājis. Cik saprotu mute bija jāizskalo ar «Martini» vai ko tādu. Pat nezinu, kādu efektu tas varētu dot.

Skaidrs, ka dopings var uzlabot rezultātus startā, turklāt aizliegtās vielas tādā gadījumā jālieto regulāri, nevis tā, kā savās liecībās skaidro Rodčenkovs - izskalo un aiziet,» uzsvēra Tretjakovs.

SOK komisija prioritāri izmeklē to sportistu lietas, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

Krievija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs triumfēja medaļu ieskaitē, tomēr jau gadu vēlāk Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) neatkarīgas komisijas izmeklēšanā, kuru vadīja kanādiešu jurists Maklarens, tika gūts apstiprinājums, ka Krievijā bija izveidota valsts atbalstīta dopinga sistēma, kulmināciju pārkāpumos sasniedzot tieši savās mājās notikušajās olimpiskajās spēlēs, kad virknei mājinieku sportistu tika nomainītas pozitīvas dopinga proves pret «tīrām» analīzēm.

    Uz augšu
    Back