Ir daudz iemeslu, kāpēc Hekstalam bija tāda iekšējā vēlme. Viņa tēvs Braiens Hekstals Jr. aizvadīja sešas sezonas NHL, tāpēc, būdams bērns, puika daudz iemācījās no sava galvenā parauga. Mazais Rons vienā no spēlēm redzēja, kā tēva pārstāvētās komandas vārtsargs mēģināja raidīt ripu pretinieku vārtos. «Es atceros, kā tas notika, tas bija patiešām feini,» atceras Hekstals. Ienākot NHL, tikai daži vārtsargi piekopa nūjas tehniku. Juniora vecumā, kurā pašlaik spēlē Berdins, treneris Hekstalam reiz sacīja: ja viņš neatmetīs ieradumu tik aktīvi darboties ar ripu, tad nekad nespēlēs NHL. «Kas bija mazliet jocīgi,» sacīja Hekstals. «Tāpēc es pārstāju. Darīju to, ko treneris man lika. Toreiz mēs nejautājām kāpēc.»
Tikai dažus gadus vēlāk, Hekstala debijas gadā NHL klubā Filadelfijas «Flyers», galvenais treneris Maiks Kīnens mudināja jauno vārtsargu riskēt ar ripu aiz vārtiem. Tas acīmredzot pavēra vaļā slūžas. Drīz vien «Flyers» fani uzmundrināja Hekstalu katru reizi, kad viņš pieskārās ripai, un komentētāji jau prātoja, ko viņš šoreiz parādīs. Tāpēc Hekstals iezīmēja perfektu situāciju: vadībā ar divu vārtu pārsvaru, tas nodrošinātu papildu drošību, un mazākumā, jo tad pārmetiens neskaitās. «Labi,» viņš sev sacīja, «ja pienāks īstā situācija, es mēģināšu.»
Gaidīšana nebija ilga. Divus mēnešus spēlējot savā otrajā sezonā, 1987. gada 8. decembrī, kad «Flyers» bija vadībā ar 4:2, mājās uzņemot Bostonas «Bruins» komandu, viesiem bija tukši vārti. Bostonas komanda no sarkanās līnijas iemeta ripu uzbrukuma zonā, Hekstals to apturēja un meta ārpus zonas, tomēr ripa mazliet nošļuka, tāpēc piezemējās viduszonā. Nāca otrais piegājiens, kad «Bruins» raidīja ripu zonā, un šoreiz vārtsargs sagatavoja ripu metienam un plivināja pāri uz pretinieku vārtiem. Ripa atrada ceļu vārtu četrstūrī. «Dažreiz viss, ko jūs darāt, ir - metat ripu ārā; ja tā ir vienīgā iespēja, jūs varat arī trāpīt vārtos,» sacīja Hekstals.