Starkovs: Bija runas, ka pēdējā nometnē lietots alkohols. Neko tādu neredzēju

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs FOTO: Evija Trifanova / LETA

Latvijas futbola izlasei aizvadītā bijusi ļoti grūta sezona, neslēpj valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, taču viņš ir pārliecināts, ka komanda progresēs un uzlabos savus rezultātus.

Latvijas futbola izlase 2017. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijā desmit mačos guva septiņus punktus un B grupā palika piektajā vietā, apsteidzot vien Andoru. Sezonas laikā komandā nomainījās galvenais treneris, Mariana Pahara vietā stājoties Starkovam, tomēr arī viņa vadībā rezultāti neko daudz neuzlabojās.

Gada pēdējās divas cīņas Latvijas valstsvienība aizvadīja novembrī, kad pārbaudes spēlēs ar 0:2 piekāpās Pasaules kausa dalībniecei Saūda Arābijai un ar 3:4 zaudēja arī Kosovai. Tiesa, pirmais mačs bija treniņspēle un tas netiek skaitīts oficiālajā statistikā. Savukārt FIFA rangā, kas tika publicēts pagājušajā nedēļā, Latvija ieņem 131.vietu.

«Kopumā izlasei šī bija grūta sezona, jo tās vidū nomainījās treneris. Tas nekad nav viegli ne spēlētājiem, ne treneriem. Izmainījām taktisko shēmu, bet neesmu apmierināts ar rezultātiem. Tomēr esmu pārliecināts, ka komanda progresēs,» piektdien, tiekoties ar žurnālistiem, sacīja Starkovs.

Viņš neslēpa, ka izlases pēdējo kopā sanākšanu aizēnojušas runas, ka futbolistiem bijuši disciplīnas pārkāpumi.

«Jā, bija runas par to, ka pēdējā nometnē tika lietots alkohols, ka futbolisti ar grūtībām iekāpuši lidmašīnā. Neko tādu neredzēju, es zvēru. Pats gan kaut ko tādu arī biju dzirdējis, tomēr pats neko tādu nepiefiksēju. Pilnīgi iebilstu pret to. Spēlētājiem izlasē jābūt ne tikai labiem futbolistiem, bet viņiem jābūt arī līderiem attieksmes ziņā,» uzsvēra pieredzējušais treneris.

«Rīkojot šo nometni, vēlējāmies, lai spēlētāji iegūtu vēl divas spēles, jaunie futbolisti iegūtu praksi izlasē. Zinājām, ka pret Saūda Arābiju būs grūts mačs, bet pret Kosovu mums bija laba spēle. Man patika, ka futbolisti pēc ielaistiem vārtiem nepārtrauca spēlēt un turpināja uzbrukt,» teica Starkovs, piebilstot, ka ne visi izmantojuši dotās iespējas. «Bija vairāki spēlētāji, kuri savas iespējas neizmantoja un tas varētu atstāt iespaidu uz viņu nākotni izlasē.»

Starkovs slavēja 21 gadu veco aizsargu Ņikitu Koļesovu.

«Viņš pēdējās spēlēs pieļāva daudz kļūdu, taču uzskatu, ka Koļesovs ir viens no izlases nākotnes spēlētājiem. Viņam tika dotas daudzas iespējas, viņš labi strādā treniņos. Koļesovs vēl ir jauns. Zinu, ka par viņu interesējas ārzemju klubi, turklāt laba līmeņa,» bilda treneris.

«Ventspils» komandu pārstāvošais Koļesovs nesen bija uz pārbaudi Anglijas pēc spēka otrās līgas klubā Bristoles «City».

Tāpat Starkovs uzslavas veltīja «Metta»/«Latvijas Universitāte» pussargam Dāvim Indrānam.

«Indrānam ir tādas rakstura īpašības, lai viņš nākotnē kļūtu par Latvijas izlases kapteini. Domāju, šie mani vārdi viņu nākotnē nesabojās,» pārliecināts bija treneris.

Tiesa, viņš uzsvēra, ka jaunajiem talantiem ir daudz jāstrādā, lai uzlabotu savu meistarību. «Nedrīkstam sevi mānīt. Spēlētāji mums nav tik spēcīgi kā agrāk. Ir svarīgi, kādos klubos nonāk jaunie futbolisti. Piemēram, Dēvids Dobrecovs. Viņš pirms pāris gadiem bija labākais sava vecuma spēlētājs, bet pēc tam apstājās izaugsmē. Tomēr, lai spēlētājs izaugtu, vajag spēcīgu klubu un labus trenerus,» uzskata izlases vadītājs, sakot, ka arī tādiem spēlētājiem kā Valērijam Šabalam ir daudz jātrenējas, lai sasniegtu ko vairāk nekā līdz šim.

«Reiz par Šabalu interesējās pat «Barcelona», tomēr viņa problēmās ir vainojami aģenti. Viņš joprojām ir spēcīgs spēlētājs, nekas nav pazaudēts. Ir jāstrādā - ar fizisko sagatavotību un tehniku.»

Iepriekš medijos izskanēja baumas, ka Starkovs varētu kļūt par «SynotTip» Latvijas virslīgas kluba RFS galveno treneri, taču pats speciālists atzina, ka viņam tas bijis pārsteigums.

«Kad kāds to kaut kur uzrakstīja, man tas bija pārsteigums. Pie manis neviens nav vērsies ar piedāvājumu,» skaidroja treneris, kurš arī piebilda, ka Latvijas futbolā vajadzētu atgriezt Paharu. «Man pret Marianu Paharu kā treneri ir laba attieksme. Viņš ir futbola cilvēks, jānotur futbolā. Jāpalīdz viņam atgriezties šajā sporta veidā.»

Tāpat trenerim tika vaicāts par viņa iespējām vairāk komunicēt latviešu valodā. Līdz šim Starkovs oficiālās preses konferencēs sākumā nedaudz runāja latviski, bet pēc tam pārgāja uz sev dzimto krievu valodu. Tagad treneris solīja, ka latviski runās.

«Baidos pāriet uz latviešu valodu, jo to neprotu pietiekami labi. Es cenšos, apsolu, ka runāšu latviski, tomēr lielajā izlasē pāriet uz latviešu, kā darba valodu, būs sarežģīti,» norādīja Starkovs.

Savu nākamo spēli izlase aizvadīs 25.martā, kad pārbaudes spēlē viesos tiksies ar Gibraltāru. Tāpat marta izlašu logā Latvija vēlas aizvadīt vēl kādu cīņu, bet pagaidām no potenciālajiem pretiniekiem nav piedāvājumu.

Tikmēr nākamā spēle savās mājās izlasei būs 2.jūnijā, kad tā Baltijas kausa izcīņā uzņems Igauniju, bet trīs dienas vēlāk izbraukumā būs jāspēlē pret Lietuvu.

Tāpat nākamgad Latvijas izlase piedalīsies UEFA jaunizveidotajā Nāciju līgā, kur spēlēs vājākajā divīzijā. Turnīrs sāksies nākamā gada 6.septembrī, kā rezultātā vairums pārbaudes spēļu tiks aizstāti ar gana nozīmīgiem mačiem starp sava kontinenta valstsvienībām. Latvijas izlase savus pretiniekus UEFA Nāciju līgā uzzinās izlozē, kas notiks 24.janvārī, bet spēles tiks aizvadītas septembrī, oktobrī un novembrī.

Uz augšu
Back