Lipmans: Iekļaušana hokeja Slavas zālē man bija pārsteigums

Kirovs Lipmans

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) bijušajam prezidentam Kirovam Lipmanam viņa iekļaušana Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē bijis pārsteigums.

IIHF piektdien paziņoja par 77 gadus vecā Lipmana uzņemšanu Slavas zālē. No Latvijas tajā ir iekļauti divi bijušie hokejisti - Helmuts Balderis (1998.gadā) un Artūrs Irbe (2010.gadā).

Lipmans aģentūrai LETA atklāja, ka pats arī par šiem jaunumiem uzzinājis tikai piektdien neilgi pēc ierašanās Latvijā, jo uzreiz sekojuši daudzi apsveikumi.

«Man tas bija pārsteigums, bet zināju, ka IIHF atcerēsies par mani. Man bija informācija, ka pašreizējais LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols par mani viņiem stāstījis visādas blēņas, kas organizāciju ļoti sadusmojis, un viņi vairs negribēja tajā klausīties. Vēlāk IIHF pieņēma lēmumu iekļaut mani Slavas zālē,» pauda Lipmans.

Pagājušā gada oktobrī LHF kongresā daudziem par pārsteigumu par jauno organizācijas prezidentu kļuva Aigars Kalvītis, šajā amatā nomainot Lipmanu.

«IIHF prezidents Renē Fāzels man vairākkārt ir zvanījis un pateicies par paveikto. Viņš arī paudis nožēlu, ka vairs neesmu LHF prezidents. Fāzels mani ļoti ciena,» neslēpa Lipmans. «20 gadi, ko pavadīju šajā amatā, ir ilgs laiks. Pusi dienas biju biznesā, bet otru pusi - federācijā.»

Lipmans arī sacīja, ka LHF prezidents Kalvītis viņu apciemojis un aicinājis nepamest hokeju, izveidojot savu komandu. Tiesa, bijušais federācijas prezidents vēl joprojām esot pārdomu procesā.

«Biju saskumis, kad Latvijas U-18 un U-20 izlases izkrita no pasaules čempionāta elites divīzijas. Manā laikā tās bija tieši vadošajā grupā. Tagad esmu sabēdājies, ka pieaugušo valstsvienības galvenajam trenerim [Bobam Hārtlijam] piecos gados maksās divus miljonus par to, ka viņš tikai pāris reizes gadā ierodas Latvijā. Labāk tādu naudu ieguldīt klubos,» uzskata Lipmans.

Lipmans LHF prezidenta amatu ieņēma kopš 1998.gada, turklāt pirms tam viņš to vadīja 1994. un 1995. gadā.

Pēc aktīvas Lipmana darbības Rīgā 2006.gadā risinājās pasaules čempionāts. Pēc tam Latvija vairākkārt kandidēja uz šā turnīra atkārtotu rīkošanu, līdz šīs tiesības duetā ar Baltkrieviju tika iegūtas 2021.gada meistarsacīkstēm.

Iepriekš Lipmans nenoliedza, ka viņam ar IIHF prezidentu Renē Fāzelu ir labas attiecības.

Uz augšu