Francija pirmoreiz kopš 2001.gada iegūst Deivisa kausu

FOTO: Reuters/LETA

Francijas vīriešu tenisa izlase 27 000 līdzjutēju atbalstīta svētdien pirmoreiz kopš 2001.gada triumfēja Deivisa kausa izcīņā. Finālā Francija ar rezultātu 3-2 savā laukumā pieveica Beļģiju.

Cīņas uzvarētājs tika noskaidrots izšķirošajā, piektajā, duelī, kurā ATP ranga 18.pozīcijā esošais Liks Pujs ar 6-3, 6-1, 6-0 sagrāva 76.pozīcijā esošo beļģi Stīvu Darsī.

Ja pirmajā mačā bija tikai viena breika iespēja, turpinājumā jau laukumā dominēja Pujs, kurš tā arī neļāva Darsī tikt pie breikbumbām.

Francijas izlase Deivisa kausā triumfēja desmito reizi vēsturē, kopvērtējumā panākot Lielbritāniju, bet atpaliekot vienīgi no ASV (32 tituli) un Austrālijas (28). Iepriekšējo reizi Francija titulu ieguva 2001.gadā, bet kopš tā laika 2002., 2010. un 2014.gadā bija zaudējusi finālā.

Pirms tam svētdien Beļģijas izlases līderis Dāvids Gofēns, kurš rangā ir septītajā pozīcijā, pirmo numuru mačā ar 7-6 (7:5), 6-3, 6-2 pieveica 15.pozīciju ieņemošo Žo Vilfrīdu Tsongu, panākot piekto dueli.

Fināla ievadā piektdien pirmajā duelī uzvarēja izlašu pirmie numuri - Gofēns ar 7-5, 6-3, 6-1 pārspēja Puju, bet Tsonga ar 6-3, 6-2, 6-1 sagrāva Darsī. Savukārt platu soli pretim triumfam Francija spēra sestdien, kad dubultspēlē Rišārs Gaskē un Pjērs Igo Ebērs vairāk nekā trīs stundu mačā ar rezultātu 6-1, 3-6, 7-6 (7:2), 6-4 pārspēja beļģus Rubenu Bemelmansu un Joresu de Lūri. Par sestdienas rezultātu īpaši tiek slavēts Francijas izlases kapteinis Janniks Noā, kurš pirmoreiz vēsturē salicis kopā tieši šo pāri.

Deivisa kausa fināls notika Lillē, Francijā, uz cietā seguma kortā, kas ierīkots futbola stadionā, kur ir 27 000 sēdvietu.

Beļģija Deivisa kausa finālā spēlēja trešo reizi, turklāt otro reizi pēdējo divu gadu laikā, tomēr allaž ciestas neveiksmes.

Šogad pusfinālā Francija uzvarēja Serbiju, bet Beļģija pārspēja Austrāliju.

Pērn par čempioniem pirmo reizi vēsturē tika kronēti argentīnieši, kuri finālā ar 3-2 uzvarēja korta saimniekus horvātus. Šogad Argentīna un Horvātija apstājās jau pirmajā kārtā, zaudējot attiecīgi itāļiem un spāņiem.

Uz augšu
Back