Krievijas federācija: Viltus olimpiskais čempions Dukurs pārāk atzīmēja savu mākslīgo uzvaru

Martins Dukurs FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Jaunizceptais viltus olimpiskais čempions Martins Dukurs tik ļoti atzīmējis savu mākslīgo zelta medaļu, ka izgāzis visu, kas vien iespējams, pēc Pasaules kausa trešā posma asu paziņojumu savā oficiālajā «Facebook» lapā veikusi Krievijas Bobsleja un skeletona federācija.

Šī nedēļa Krievijas bobsleja un skeletona sabiedrībai izvērtās ļoti sāpīga, jo par dopinga provju viltošanu tai tika atņemtas trīs Soču olimpisko spēļu zelta godalgas. Čempionu titulu zaudēja krievu skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kamēr divi zelti atņemti kādreizējam bobsleja pilotam Aleksandram Zubkovam, kurš pašlaik ir nacionālās federācijas prezidents.

Pirmās vīru skeletona sacensības pēc šiem notikumiem sestdien risinājās Vistleras trasē Kanādā, otro vietu gūstot krievam Ņikitam Tregubovam, kurš piekāpās vienīgi Dienvidkorejas pārstāvim Sunbinam Junam. Savukārt latvieši Tomass un Martins Dukurs palika attiecīgi trešajā un sestajā pozīcijā.

«Tā arī tam vajadzēja būt! Ņikita Tregubovs, kā slavenā dziesmā, izdzīvoja par sevi un arī to puisi Aleksandru Tretjakovu, kurš ne pēc savas gribas, nevarēja iziet uz starta Vistlerā,» ziņā par sacensībām Kanādā vēsta Krievijas federācija.

«Tregubovs izcīnīja otro vietu! Tas ir pirmais pjedestāls viņam šosezon un daiļrunīgāku atbildi nav iespējams izdomāt.»

«Sunbins Juns atkal bija pārāks. Kā agrāk Martins Dukurs, tagad korejietis bija ārpus konkurences un apsteidza Ņikitu par 0,75 sekundēm,» pauda federācija, turpinājumā skarbi izsakoties par latviešu labāko braucēju.

«Jaunizceptais viltus olimpiskais čempions no Latvijas tā atzīmējis savu mākslīgo uzvaru, ka izgāza visu, kas vien iespējams. Viņš palika tikai sestais, pilnībā izgāžot pirmo braucienu.»

«Vecākais brālis Tomass izglāba ģimenes reputāciju un izcīnīja trešo vietu,» rakstīja federācija.

Lēmums par Soču olimpisko spēļu medaļu pārdalījumu jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF), bet skeletonā zeltam būtu jāpienākas Martinam Dukuram, kurš palika uzreiz aiz Tretjakova, tikmēr Tomasam Dukuram būtu jāsaņem bronza.

Tāpat Soču Olimpiādē bobsleja četriniekos aiz Zubkova un viņa stūmējiem Alekseja Vojevodas Alekseja Ņegodailo un Dmitrija Truņenkova otrā palika Oskara Melbārža ekipāža ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Uz augšu
Back