Latvijas futbola zvaigznes izmēģina Pasaules kausa oficiālo bumbu

TVNET
Latvijas futbola zvaigznes izmēģina Pasaules kausa oficiālo bumbu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

«Sportland» un «adidas Latvija» piektdien, 10. novembrī, prezentēja 2018. gadā Krievijā paredzētā FIFA Pasaules kausa oficiālo turnīra bumbu «Telstar 18». Prezentāciju vadīja aktieris un futbola entuziasts Rihards Lepers, kā arī pasākumā piedalījās leģendārais Latvijas izlases futbolists Māris Verpakovskis, bijušais valstsvienības kapteinis Kaspars Gorkšs un «Liepāja»/«Mogo» komandas uzbrucējs Artūrs Karašausks, portālu TVNET informēja «adidas Baltics» pārstāve Līva Bērziņa.

Jaunā bumba ir atjaunota versija pirmās adidas FIFA Pasaules kausa turnīra Telstar bumbai, kuru izmantoja 1970. gada turnīrā Meksikā. Bumbas nosaukums ir aizgūts, apvienojot vārdus «televīzijas zvaigzne». Pirmo bumbu rotāja melni ielaidumi. Šis dizaina raksts tika izveidots, lai bumba izceltos melnbaltajā televīzijā.

Bumbai ir pilnīgi jauns karkass, kas saglabājis labāko no Brazuca - 2014. gada FIFA Pasaules kausa oficiālās turnīra bumbas, vienlaikus iestrādājot jaunu tehnoloģiju, lai maksimāli uzlabotu sniegumu un ilgtspējību, ražošanā iekļaujot pārstrādātus materiālus un iepakojumus. Tā ir arī pirmā reize, kad oficiālajā turnīra bumbā tiek iestrādāts NFC čips, kas ļauj pircējiem mijiedarboties ar bumbu, izmantojot viedtālruni. Katra bumba ģenerē unikālu identifikatoru, kas sniedz ekskluzīvu saturu un lietotāja informāciju par Pasaules kausu.

Latvijā jauno bumbu laukumā jau izmēģinājis bijušais Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs: «Šī ir skaista futbolbumba, kuras uzvedība tiešā veidā atkarīga no spēlētāja meistarības līmeņa un prasmēm. Tā ir izteikti paredzamāka un kontrolējamāka nekā tās 2014. gada Pasaules čempionāta priekšgājēja Brazuca

Gorkša pieredzi papildināja arī Māris Verpakovskis: «Bumba ir ļoti optimāla - nav ne par smagu, ne par vieglu. Lidojums ir tieši tāds, kādam tam jābūt. Reizēm, bumbas ar mūsdienu tehnoloģijām ir nevajadzīgi sarežģītas, jo visi grib izmēģināt tehnoloģiskās inovācijas, bet šī bumba beidzot ir tāda, kā nepieciešams – nav nekā lieka.»

Savukārt uzbrucējs Artūrs Karašausks piebilst, ka «bumba ir ļoti viegla, kas simpatizēs uzbrucējiem, jo raidītie sitieni patērēs ievērojami mazāk spēlētāja spēka».

Bumbai ir veiktas visaptverošas pārbaudes, lai nodrošinātu, ka tā atbilst pasaules labāko spēlētāju vajadzībām. Testēšanas procesā iesaistītas dažas vadošās nacionālās izlases un klubi: Argentīna, Kolumbija, Meksika, Mančestras «United», Turīnas «Juventus», Madrides «Real» un Amsterdamas «Ajax».

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu