Latvijas futbola izlase FIFA rangā atgūst 19 vietas

FOTO: LETA

Latvijas vīriešu futbola izlase, kas šomēnes beidzot pārtrauca deviņu zaudējumu sēriju un guva arī uzvaru, jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts pirmdien, atguvusi 19 vietas un tagad ieņem dalītu 129.vietu.

Septembra rangā Latvijas izlase piedzīvoja kritumu ar 17 vietām un nokrita līdz rekordzemajai 148.pozīcijai.

Mēneša laikā komanda aizvadīja divas noslēdzošās nākamā gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēles. Vispirms izbraukumā tika nospēlēts 0:0 ar Fēru salām, kas ļāva pārtraukt iespaidīgo deviņu zaudējumu sēriju, bet pāris dienas vēlāk «Skonto» stadionā ar 4:0 tika apspēlēta Andora. Tas vienībai ļāva izcīnīt pirmo uzvaru kopš pagājušā gada 6.septembra, kad toreiz izbraukumā tika uzveikta tā pati Andora.

Pateicoties neveiksmju sērijas pārtraukšanai, Latvijas izlase veikusi kāpumu rangā. Tā 129.vietu pašlaik dala ar Namībiju un Burundi, turklāt apsteigta kvalifikācijas cikla pretiniece Andora, kas saglabājusi iepriekš ieņemto 144.pozīciju.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā.

Latvijas kontā ir 233 punkti, kas ir par 51 vairāk nekā pirms mēneša.

Tieši pirms gada pērn oktobrī Latvijas izlase rangā atradās vēl 111.vietā.

Tikmēr FIFA ranga līderes godu otro mēnesi pēc kārtas saglabājusi pasaules čempione Vācija, kurai seko Brazīlija. Trešā joprojām ir Eiropas čempione Portugāle, kam seko Argentīna un Beļģija. Pirmo sešinieku tikmēr noslēdz Polija. Savukārt uz septīto no astotās vietas pakāpusies Francija, kamēr Spānija pēc trīs pozīciju kāpuma ir astotā.

Pirmo desmitnieku tikmēr noslēdz Čīle un Peru, kas veikusi kāpumu par divām vietām.

Savukārt no Latvijas izlases pretiniecēm Pasaules kausa kvalifikācijā atrodas pieminētā Portugāle, kamēr atlases «play-off» iekļuvusī Šveice no septītās vietas noslīdējusi uz 11.pozīciju, bet Ungārija pakāpusies par sešām pozīcijām un ir 53.vietā. Tikmēr Fēru salas zaudējušas divas pozīcijas un ir 95.pozīcijā, bet jau pieminētā Andora ir 144.

Tikmēr Igaunija pasaules rangā veikusi četru vietu kāpumu uz 80.pozīciju, kamēr Lietuva zaudējusi vēl 25 vietas un ir zemajā 145.pozīcijā.

Mēneša laikā lielāko kāpumu veikusi Turkmenistānas izlase, kura nu ir 114.vietā, lai gan pirms mēneša bija 136.pozīcijā, kamēr lielākais kritums rangā bijis Ekvadorai, noslīdot par 22 pozīciju zemāk uz 60.vietu.

Nākamo maču Latvijas izlase aizvadīs 13.novembrī, kad izbraukumā tiksies ar Kosovu.

Uz augšu