Darba vīzas problēmu dēļ Porziņģa brāļi nevar atgriezties Ņujorkā

Jānis Porziņģis (no kreisās), Kristaps Porziņģis un Mārtiņš Porziņģis FOTO: Ieva Lūka / LETA

Darba vīzas problēmu dēļ latviešu basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa brāļi Jānis un Mārtiņš nevar atgriezties ASV, vēsta «The New York Daily News».

Pašlaik abi brāļi vīzu nevar saņemt, jo ASV valdība ir pieprasījusi no viņiem pierādījumus, kāpēc viņi savam brālim ir tik svarīgi. Šāda nianse ASV likumdošanā parādījusies pēc prezidenta Donalda Trampa stāšanās amatā, un tā attiecināma uz filozofiju «pērc amerikāņu preci un pieņem darbā amerikāni».

Pirms gada abu Porziņģa brāļu vīzas tika atjaunotas bez aizķeršanās.

Jānis ir Kristapa aģents, kamēr Mārtiņš - menedžeris. Tāpat viņi visi Ņujorkā dzīvo vienuviet un viņu attiecības ir tuvas.

«Ceru, ka brāļu vīzas tiks apstiprinātas. Domāju, tas notiks, lai gan tagad tas aizņem krietni vairāk laika nekā parasti,» izteicies Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas «Knicks» spēlētājs Kristaps Porziņģis.

Porziņģis viens pats Ņujorkā ir pirmo reizi, bet, tā kā viņš vienatnē iepriekš jau dzīvojis un spēlējis Spānijā, basketbolists atzina, ka viņam tas nav nekas jauns.

Latviešu basketbolists gan vairākkārt iepriekš uzsvēris savas labās attiecības ar ģimeni un tās svarīgumu viņa dzīvē.

Porziņģis aizvadītajā sezonā, kas viņam bija otrā NBA, 66 spēlēs caurmērā iemeta 18,1 punktu un izcīnīja 7,2 atlēkušās bumbas. Tiesa, jaunajā sezonā «Knicks» no viņa gaida līdera cienīgu sniegumu, jo komandu atstājusi tās lielākā zvaigzne Karmelo Entonijs.

NBA 72.sezona sāksies 17.oktobrī, bet «Knicks» pirmo spēli aizvadīs divas dienas vēlāk, viesos tiekoties ar Oklahomasitijas «Thunder», kas starpsezonā pastiprinājās tieši ar Entoniju.

«Knicks» komanda NBA izslēgšanas turnīru nav sasniegusi jau četrus gadus pēc kārtas.

Uz augšu
Back