Sevastova: Ar Ostapenko sanāktu lieliska komanda Federāciju kausā

Anastasija Sevastova FOTO: Reuters/LETA

Latvijas vadošajām tenisistēm Anastasijai Sevastovai un Aļonai Ostapenko sanāktu lieliska komanda startam Federāciju kausā, pēc uzvaras ASV atklātā čempionāta astotdaļfinālā atzina Sevastova, kura gan nesola savu dalību nākamā gada prestižākajā turnīrā sieviešu izlasēm.

Sevastova svētdien ASV atklātā čempionāta astotdaļfināla spēlē pret pieckārtējo «Grand Slam» turnīru uzvarētāju Mariju Šarapovu nodemonstrēja savu raksturu un aukstasinību, izcīnot uzvaru trīs setos un otro gadu pēc kārtas sasniedzot šo sacensību ceturtdaļfinālu.

Sevastova grūtā cīņā, kura ilga divas stundas un 18 minūtes, svinēja uzvaru ar 5-7, 6-4, 6-2.

«Biju gatava šais spēlei, jo arī pērn spēlēju centrālajā Artūra Eša kortā. Zināju, ko sagaidīt. No pagājušā gada palikušas tikai labas atmiņas. Tas man ļoti daudz palīdzēja, jo zināju, ka varu šeit spēlēt un uz turnīru ierados ar pārliecību,» turnīra rīkotāji citē Sevastovas teikto.

Krievijas tenisa zvaigznei Šarapovai, kura šobrīd rangā ir 146.pozīcijā, bet savulaik vairākas reizes bijusi ranga līdere, kopā vadībā atrodoties 21 nedēļu, šis bija pirmais «Grand Slam» turnīrs pēc 15 mēnešu diskvalifikācijas izciešanas, kuru viņa saņēma par aizliegtās vielas meldonija lietošanu. Šarapova ir 2006.gada ASV atklātā čempionāta uzvarētāja, kā arī divas reizes triumfējusi Francijas atklātajā čempionātā, bet pa reizei ieguvusi arī Austrālijas atklātā čempionāta un Vimbldonas čempionāta uzvarētājas titulus.

«Ļoti cienu Šarapovu. Kad biju 14 gadus veca, spēlēju jauniešu turnīrā laikā, kad viņa jau uzvarēja Vimbldonā. Biju pārliecināta pār sevi, bet tik un tā bija viņa jāpārspēj. Šarapova spēlēja vienu no saviem labākajiem mačiem turnīrā,» uzsvēra Sevastova.

Nākamajā kārtā, kurā notiks jau cīņa par pusfinālu, Sevastova tiksies ar amerikānieti Sloeinu Stīvensu, kura rangā ir 83.vietā.

«Sloeina ir lieliska tenisiste, taču neesmu redzējusi viņu spēlējam, līdz ar to būs jāpaskatās «Youtube» viņas spēle. Protams, ka viņa būs smags pretinieks, turklāt spēlēs mājās,» atzīmēja Sevastova.

Šosezon Ostapenko kļuva par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju, kamēr Sevastova triumfēja Maljorkas WTA «International» turnīrā.

«Latvijā vēl joprojām neesmu zvaigznes statusā, nekas nav mainījies. Tomēr tagad cilvēki sāk arvien vairāk novērtēt to, ka mēs labi spēlējām. Varbūt teniss Latvijā kļūst nedaudz populārāks.

Tomēr esam maza valsts, un iedzīvotāju paliek arvien mazāk. Taču viņi to novērtē un sāk sekot mūsu gaitām. Varbūt mēs varam ko mainīt,» secināja Sevastova.

Liepājniece arī pastāstīja, ka savā dzimtajā pilsētā tenisu ziemā bijis jāspēlē uz parastas grīdas.

«Tādā veidā trenējāmies apmēram sešus mēnešus gadā. Vasarā spēlējām uz māla kortiem. Man bija neliels atbalsts, arī Latvijas Tenisa savienība karjeras pirmsākumos mani nedaudz atbalstīja. Liepājā ir tikai viens klubs ar septiņiem kortiem,» teica Sevastova.

Ja Ostapenko šosezon palīdzēja Latvijai Federāciju kausā, tad Sevastova turnīrā nepiedalījās.

«Mums varētu būt laba komanda. Par to ir runāts. Varbūt. Nezinu. Tas neietilpst manā grafikā. Tad jau redzēs, varbūt nākamgad būs citādāka pieeja. Jā, bet komanda būtu lieliska. Varētu uzspēlēt kopā arī dubultspēli,» atklāja Sevastova.

Sevastovai šī ir veiksmīgākā sezona karjerā, kas izpaužas arī pasaules rangā. Kopš februāra Latvijas tenisiste tikai reizi apstājusies kāda turnīra pirmajā kārtā un jūnija beigās viņa triumfēja Maljorkas WTA sacensībās, tiekot pie otrā šāda līmeņa titula karjerā.

Skatoties tikai šogad nopelnītos punktus un ņemot vērā arī Ņujorkas turnīru, Sevastova šobrīd ir 11.vietā pasaulē, kamēr stabilā astotajā pozīcijā atrodas Latvijas pirmā rakete un šī gada «French Open» čempione Aļona Ostapenko, kura zaudēja «US Open» trešajā kārtā. Astoņas gada labākās tenisistes piedalīsies sezonas noslēguma turnīrā, bet Sevastova no tautietes atpaliek par vairāk nekā 1300 punktiem.

Uz augšu
Back