Hārtlijs oficiāli pagarinājis līgumu par Latvijas hokeja izlases trenēšanu

Bobs Hārtlijs FOTO: Ieva Čīka / LETA

Kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs oficiāli parakstījis līgumu par Latvijas hokeja izlases trenēšanu, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF). Līgums ar pieredzējušo treneri noslēgts uz piecām sezonām jeb līdz 2022. gadam. Iepriekš kanādietis ar LHF bija parakstījis kontraktu uz sezonu ar iespēju to pagarināt uz vēl vienu.

Informācija, ka pašlaik 56 gadus vecais Hārtlijs turpinās vadīt Latvijas izlasi, bija jau pagājušajā nedēļā, kad notika LHF kongress, bet tad līgums vēl nebija parakstīts.

«Esmu ļoti priecīgs atgriezties pie jums Latvijā,» pēc līguma parakstīšanas sacīja Hārtlijs. «Aizvadītā sezona bija lieliska pieredze. Man bija iespēja iepazīt jaunu valsti, tās kultūru, izlases spēlētājus un hokeja federāciju. Arī pasaules čempionātā Ķelnē bijām ļoti tuvu, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā. Tomēr galvenais ir tas, ka mēs neskatāmies atpakaļ. Mēs ejam tikai uz priekšu!»

Hārtlija asistentu pienākumus šā gada pasaules čempionātā pildīja Artis Ābols, Žaks Klutjē un Kārlis Zirnis.

Hārtlijs par Latvijas izlases treneri kļuva pērnā gada nogalē, noslēdzot vienošanos pēc sistēmas 1+1. Viņa vadībā Latvijas hokeja izlase šā gada maijā pasaules čempionātā Vācijā izcīnīja desmito vietu, kas komandai bija labākais sasniegums kopš 2012.gada. Tomēr sarunas par līguma turpināšanu ar Hārtliju ievilkās un abas puses līdz šim nebija vienojušās.

Hārtlijam ir liela pieredze darbā Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur viņš ir trenējis trīs klubus. No 1998. līdz 2003. gadam kanādietis vadīja Kolorādo «Avalanche» komandu, kurā pirmajās divās sezonās vēl spēlēja Ozoliņš. No 2003. līdz 2008. gadam viņš bija Atlantas «Thrashers» galvenais treneris, bet no 2012.gada līdz 2015./2016.gada sezonas beigām Hārtlijs stūrēja Kalgari «Flames» klubu.

Kanādietis 2011./2012.gada sezonā strādāja arī Šveices augstākās līgas (NLA) klubā Cīrihes «ZSC Lions», kurā spēlēja Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, aizvedot komandu līdz valsts čempionu titulam.

Hārtlijs trenera karjeru sāka 1987.gadā, sākumā strādājot ar Kanādas junioru klubiem, bet 1993.gadā viņš pārcēlās uz Amerikas Hokeja līgu (AHL), kur vadīja Kornvolas «Aces» un Hēršijas «Bears» komandu, ar kuru 1997.gadā izcīnīja Kaldera kausu.

Savukārt ar Kolorādo «Avalanche» Hārtlijs 2001.gadā izcīnīja Stenlija kausu. Tāpat viņš piecas reizes NHL savus vadītos klubus ir aizvedis līdz izslēgšanas spēļu konferenču fināliem.

Hārtlijs 2015.gadā tika atzīts par NHL sezonas labāko treneri, iegūstot Džeka Edamsa vārdā nosaukto balvu.

Uz augšu
Back