Glencke/Grosnere triumfē Jūrmalā notiekošajā EČ pludmales volejbolā

FOTO: cev.lu

Vācijas pludmales volejbolistes Nadja Glencke un Jūlija Grosnere svētdien izcīnīja zeltu Majoros notiekošajā Eiropas čempionāta finālturnīrā. Cīņā par zeltu ar devīto numuru izliktās Glencke/Grosnere ar 2-1 (15:21, 21:17, 15:11) uzvarēja Kristīnu Kolocovu un Mihalu Kvapilovu no Čehijas, kuras bija izliktas ar piekto numuru.

Pirmajā setā čehietēm Kolocovai/Kvapilovai piederēja diezgan liels pārsvars, kas ļāva uzvarēt ar drošo 21:15. Otro setu vācietes sāka ar 3:0 izrāvienu, bet, lai gan Čehijas pāris samazināja starpību līdz minimumam, Glenckei/Grosnerei izdevās panākt 9:5, taču tehniskajā pārtraukumā rezultāts vēstīja vairs tikai minimālo 11:10.

Vācijas pludmales volejbolistēm pārsvaru otrā seta otrajā pusē gan izdevās nosargāt, triumfējot ar 21:17. Līdz ar to zelta medaļu liktenis izšķīrās izšķirošajā - trešajā - setā, ko ar 5:1 izrāvienu sāka tieši Glencke/Grosnere. Tiesa, Kolocova/Kvapilova nepadevās un panāca neizšķirtu 9:9, bet seta izšķirošajos brīžos atkal labāk nospēlēja vācietes, izcīnot uzvaru ar 15:11.

Glenckes un Grosneres duets tika izveidots vien pirms šīs sezonas, līdz šim augstāko sasniegumu gūstot jūlija sākumā, kad tika izcīnīta devītā vieta piecu zvaigžņu turnīrā Gštādē. Viņas Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā apturēja savas titulētās tautietes Lauru Ludvigu un Kiru Valkenhorstu, kuras ir pērnā gada olimpisko spēļu čempiones un šī gada pasaules čempionāta zelta medaļu ieguvējas, kā arī uzvarējušas iepriekšējos divos Eiropas čempionātos.

Kolocova/Kvapilova šosezon spēlējušas divos Pasaules kausa posmu ceturtdaļfinālos, bet pasaules čempionātā viņas apstājās astotdaļfinālā.

Pirms tam svētdien cīņā par Eiropas čempionāta bronzu ar pirmo numuru izliktās vācietes Šantale Laburēra un Jūlija Zuda ar 2-1 (17:21, 26:24, 15:8) uzvarēja ar 24.numuru izliktās polietes Kingu Kolosinsku un Jagodu Gruščinsku.

Savukārt pusfinālā Kolocova/Kvapilova līdzīgā cīņā ar 2-1 (21:17, 15:21, 15:11) apspēlēja Laburēru/Zudu, kamēr Glencke/Grosnere krietni pārliecinošāk ar 2-0 (21:13, 21:19) uzvarēja Kolosinsku/Gruščinsku.

Tikmēr dienas nagla būs plkst.17.30, kad Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš par Eiropas čempionāta zeltu tiksies ar Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioniem Paolo Nikolai un Danieli Lupo no Itālijas.

Samoilovs/Šmēdiņš šajā turnīrā izlikti ar ceturto numuru, kamēr itāļiem piešķirts otrais numurs.

Pirms tam cīņā par trešo vietu vīriešu turnīrā Riodežaneiro olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāti Aleksandrs Broivers un Roberts Mēuvsens no Nīderlandes, kuri bija izlikti ar sesto numuru, ar 2-1 (21:17, 17:21, 15:11) uzvarēja ar 11.numuru izliktos beļģus Drīsu Kokelkorenu/Tomu van Valli.

Mačus tiešraidē var skatīties televīzijas kanālā «TV6».

Sestdien ceturtdaļfinālos zaudēja Pļaviņš/Regža un Graudiņa/Kravčenoka, Latvijas duetiem čempionātu noslēdzot dalītā piektā vietā attiecīgi kungu un dāmu konkurencē.

Vēl izslēgšanas spēlēs no Latvijas duetiem tika Rihards Finsters un Edgars Točs, kuri piektdien zaudēja pirmajā kārtā, turnīru noslēdzot dalītā 17.vietā.

Pirms tam Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīru nepārvarēja četri no Latvijas pludmales volejbola pāriem - Aleksandrs Solovejs/Toms Šmēdiņš, Ance Olte/Inese Jursone, Agnese Caica/Ilze Liepiņlauska un Alise Lece/Marta Ozoliņa, šiem duetiem ciešot zaudējumus visās spēlēs un noslēgumā ieņemot dalītu 25.vietu.

Pamatsacensībās kā vīru, tā dāmu konkurencē pa 32 duetiem bija sadalīti astoņās grupās. Katras grupas labākais duets uzreiz iekļuva izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, kamēr otro un trešo vietu ieguvēji piedalījās pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs noslēdzās.

Biļetes uz sacensībām var iegādāties vietnē «bezrindas.lv». Uz svētdienas galvenajām cīņām par tituliem biļetes maksā 20 eiro.

Latvija šāda mēroga sacensības uzņem pirmo reizi vēsturē.

Dalībnieki cīnās par 100 000 eiro lielu naudas balvu fondu. Sacensību galvenajā laukumā ir 2800 skatītāju vietas.

Eiropas čempionātos Latvija pēdējos gados regulāri tiek pie medaļām. 2009.gadā dāmu sacensībās triumfēja Inguna Minusa un Inese Jursone, kamēr 2015.gadā zeltu ieguva arī Samoilovs ar J.Šmēdiņu. Tāpat divos Eiropas čempionāta finālturnīros (2013., 2014.) Samoilovs un J.Šmēdiņš izcīnījuši sudraba medaļas, kamēr 2010.gadā J.Šmēdiņš pārī ar Mārtiņu Pļaviņu ieguva bronzu.

Pērn Šveicē notikušajā turnīrā Samoilovs ar J.Šmēdiņu zaudēja ceturtdaļfinālā, bet Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža zaudēja visos trijos apakšgrupas mačos un izslēgšanas turnīrā netika.

Uz augšu
Back