Graudiņa un Kravčenoka EČ grupas turnīru noslēdz ar perfektu bilanci

Tīna Graudiņa (no labās) un Anastasija Kravčenoka FOTO: Edijs Pālens / LETA

Latvijas vadošais sieviešu pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien uzvarēja arī savā trešajā spēlē un automātiski sasniedza Majoros notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra izslēgšanas sacensību otro kārtu jeb astotdaļfinālu.

Astotdaļfinālā Latvijas pludmales volejbolistes tiksies ar turnīra 17.numuru Elsu Makmilanu un Paulu Soriju Gutjeresu no Spānijas vai ukrainietēm Innu un Irinu Mahno, kurām piešķirts vien 31.numurs.

Savā H apakšgrupas noslēdzošajā mačā ar astoto numuru Graudiņa/Kravčenoka ar 2-0 (21:16, 24:22) uzvarēja sacensību devīto numuru Nadju Glencki/Jūliju Grosneri no Vācijas.

Šo maču abas komandas uzsāka līdzvērtīgi, cīnoties punkts punktā, bet tehniskajā pārtraukumā ar viena punkta pārsvaru devās Latvijas sportistes - 11:10. Turpinājumā Graudiņa/Kravčenoka guva vēl trīs punktus pēc kārtas un ieguva pārliecinošāku vadību, bet pirmo setu izdevās noslēgt ar uzvaru - 21:16.

Arī otrā seta ievads aizritēja līdzīgā cīņā, kamēr tā otrajā pusē solīdāku pārsvaru ieguva Glencke/Grosnere. Tas gan netraucēja mājiniecēm atspēlēties un parūpēties par intrigu, Graudiņai/Kravčenokai svarīgākajā brīdī panākot 20:20. Abi dueti aizvadīja ļoti spraigu otrā seta galotni, kur beigās uzvaru ar 24:22 izcīnīja mājinieces.

Graudiņa/Kravčenoka turnīru sāka, ar rezultātu 2-0 (21:13, 21:17) pārspējot austrietes Lenu Plesučnigu un Terēzu Štrausu, kurām piešķirts 25.numurs, bet pēc tam ceturtdien ar 2-0 (21:19, 21:19) uzvarēja polietes Kingu Kolosinsku/Jagodu Gruščinsku, kurām ticis 24.numurs.

Līdz ar to Latvijas sportistes ar trim uzvarām trīs spēlēs ieņēma pirmo vietu H apakšgrupā un ieguva automātisku iespēju sacensties Eiropas čempionāta astotdaļfinālā.

Ppirms tam ceturtdien cits Latvijas sieviešu duets Alise Lece un Marta Ozoliņa pēc veiksmīga mača sākuma tomēr cieta zaudējumu izšķirošajā Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra spēlē un nesasniedza izslēgšanas sacensības.

Lece/Ozoliņa, kuras turnīrā bija izliktas ar 29.numuru, D apakšgrupas noslēdzošajā - trešajā - spēlē ar 0-2 (21:23, 15:21) piekāpās ar 20.numuru izliktajām lietuvietēm Ievai Dumbauskaitei un Monikai Povilaitītei.

D apakšgrupas pirmajā mačā Lece un Ozoliņa ar rezultātu 0-2 (10:21, 12:21) piekāpās sacensību ceturtajam numuram Nīnai Betšartai un Tanjai Hiberli no Šveices, bet otrajā cīņā ar 0-2 (15:21, 22:24) zaudēja ar 13.numuru izliktajām austrietēm Štefānijai Švalgerei un Katarinai Šicenhoferei.

Tiesa, latvietes saglabāja izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā, jo arī lietuvietes bija zaudējušas abās pirmajās spēlēs. Noslēgumā gan Lecei/Ozoliņai jāsamierinās ar pēdējo pozīciju D grupā un dalītu 25.vietu visā turnīrā.

Pirms tam ceturtdien sieviešu turnīrā apakšgrupu sacensības ar trīs zaudējumiem tikpat spēlēs noslēdza Ance Olte un Inese Jursone, kā arī Agnese Caica un Ilze Liepiņlauska.

Tikmēr vīru turnīrā izslēgšanas sacensības sasnieguši uzreiz trīs Latvijas dueti - Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža un Rihards Finsters/Edgars Točs, kamēr to nepaveica Aleksandrs Solovejs/Toms Šmēdiņš.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts ceturtdien, bet ar piektdienu sāksies izslēgšanas kārtas.

Pamatsacensībās kā vīru, tā dāmu konkurencē, pa 32 duetiem sadalīti astoņās grupās. Katras grupas labākais duets uzreiz iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, kamēr otro un trešo vietu ieguvēji piedalīsies pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.

Biļetes uz sacensībām var iegādāties vietnē «bezrindas.lv». Pirmo divu dienu spēles skatītāji var apmeklēt bez maksas, piektdien biļetes maksās 10 eiro, sestdien 15 eiro, bet svētdien galvenās cīņas par tituliem būs iespējams apmeklēt par 20 eiro.

Latvija šāda mēroga sacensības uzņem pirmo reizi vēsturē.

Dalībnieki cīnās par 100 000 eiro lielu naudas balvu fondu. Sacensību galvenajā laukumā ir 2800 skatītāju vietas.

Eiropas čempionātos Latvija pēdējos gados regulāri tiek pie medaļām. 2009.gadā dāmu sacensībās triumfēja Inguna Minusa un Inese Jursone, kamēr 2015.gadā zeltu ieguva arī Samoilovs ar J.Šmēdiņu. Tāpat divos Eiropas čempionāta finālturnīros (2013., 2014.) Samoilovs un J.Šmēdiņš izcīnījuši sudraba medaļas, kamēr 2010.gadā J.Šmēdiņš pārī ar Mārtiņu Pļaviņu ieguva bronzu.

Pērn Šveicē notikušajā turnīrā Samoilovs ar J.Šmēdiņu zaudēja ceturtdaļfinālā, bet Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža zaudēja visos trijos apakšgrupas mačos un izslēgšanas turnīrā netika.

Uz augšu
Back