Točs par zaudējuma iemeslu pirmajā EČ spēlē nosauc pretinieku servi

Edgars Točs uzņem bumbu Jūrmalā notiekošā Eiropas čempionāta mačā FOTO: cev.lu

Latvijas pludmales volejbolisti Rihards Finsters un Edgars Točs pirmajā cīņā Majoros notiekošajā Eiropas čempionāta finālturnīrā nav tikuši galā ar pretinieku servi, taču noskaņoti censties izkļūt no grupas, aģentūrai LETA sacīja Točs.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā ar 26.numuru izliktie Finsters/Točs pārliecinoši ar 0-2 (10:21, 18:21) piekāpās 2013.gada Eiropas čempioniem Pavlo Erreram un Adrianam Gaviram no Spānijas, kuri izlikti ar septīto numuru.

«Galvenā atslēga bija viņu serve. Cik tā atļāva, tik mēs spēlējām. Pirmajā setā viņiem viss izdevās, un tikai otrajā nedaudz kļūdījās,» norādīja Točs. «Spāņi ir spēcīgi. Varējām lietas izdarīt labāk, bet tas ir sports. Patīkami spēlēt mājās, savās smiltīs un tribīnēs. Ir svētku sajūta, jo šis ir sezonas pēdējais nopietnais turnīrs un ir pirmsizlaiduma sajūtas.»

Pēcāk trešdien Finsters/Točs spēlēs ar čempionāta desmito numuru Annešu Berncenu Molu un Sannliju Sērumu no Norvēģijas, kuri pirmajā mačā bija vadībā ar 21:18, 3:3 pret austriešiem Martinu Ermakoru un Moricu Berndu Pristaucu-Telsnigu, kad pretinieki traumas dēļ atteicās no dueļa turpināšanas.

«Visi grupas pretinieki ir zināmi un pārsteigumu nebūs - jācīnās, un tāpēc sports ir interesants, ka var būt dažādi pavērsieni. Turnīrā centīsimies izkļūt no grupas. Nākamie pretinieki norvēģi ir laba komanda, arī viņi servē stabili, skaļi iegājuši pasaules tūrē. Cīnīsimies. Joprojām trenējāmies trenera [Aigara] Birzuļa vadībā. Kaļiņingradas «Satellite» turnīrā augstu mērķu mums nebija, bet mēģinājām dažādas kombinācijas. Mūsu attiecībās ar treneri saglabājies viss tas pats - intrigas bija citur, un sportisti tām ir pāri. Mēs paliekam uzticīgi trenerim,» pauda Točs.

Birzulis nesen pārtrauca sadarbību ar vienu no Latvijas vadošajiem pludmales volejbola duetiem Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu, turklāt Latvijas Volejbola federācijas viceprezidents Ainārs Mežulis pārmeta speciālistam, ka alkohola lietošanas dēļ viņš nav varējis pildīt savus pienākumus pasaules čempionāta laikā.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts ceturtdien, bet ar piektdienu sāksies izslēgšanas kārtas.

Pamatsacensībās kā vīru, tā dāmu konkurencē pa 32 duetiem sadalīti astoņās grupās. Katras grupas labākais duets uzreiz iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, kamēr otro un trešo vietu ieguvēji piedalīsies pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.

Biļetes uz sacensībām var iegādāties vietnē «bezrindas.lv». Pirmās spēles trešdien un ceturtdien skatītāji varēs apmeklēt bez maksas, piektdien biļetes maksās 10 eiro, sestdien 15 eiro, bet svētdien galvenās cīņas par tituliem būs iespējams apmeklēt par 20 eiro.

Latvija šāda mēroga sacensības uzņem pirmo reizi vēsturē.

Dalībnieki cīnīsies par 100 000 eiro lielu naudas balvu fondu. Sacensību galvenajā laukumā būs 2800 skatītāju vietas.

Eiropas čempionātos Latvija pēdējos gados regulāri tiek pie medaļām. 2009.gadā dāmu sacensībās triumfēja Inguna Minusa un Inese Jursone, kamēr 2015.gadā zeltu savāca arī Samoilovs ar Šmēdiņu. Tāpat divos Eiropas čempionāta finālturnīros (2013., 2014.) Samoilovs un Šmēdiņš izcīnījuši sudraba medaļas, kamēr 2010.gadā Šmēdiņš pārī ar Mārtiņu Pļaviņu ieguva bronzu.

Pērn Šveicē notikušajā turnīrā Samoilovs ar Šmēdiņu zaudēja ceturtdaļfinālā, bet Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža zaudēja visos trijos apakšgrupas mačos un izslēgšanas turnīrā netika.

    Uz augšu
    Back