Grīva: Ieraudzīju, cik liels ir pretvējš, un domāju, ka sacensības beigušās

Lauma Grīva FOTO: AFP/LETA

Latvijas vieglatlēte Lauma Grīva, kura trešdien pasaules čempionātā ar piekto labāko rezultātu kvalificējās finālsacensībām tāllēkšanā, domājusi, ka lielais pretvējš viņai traucēs sasniegt kāroto, intervijā Latvijas Vieglatlētikas savienībai (LVS) atklāja sportiste.

Grīva trešdien lietainos apstākļos pirmajā mēģinājumā lēca 6,50 metru tālumā, bet otrajā piegājienā uzlaboja savu rezultātu, aizlecot 6,58 metrus, kas bija piektais labākais rezultāts kvalifikācijā.

«Vēl sliktāki laikapstākļi nevarēja būt. Šo sezonu sāku ar sacensībām pērkona negaisā, atlika kļūt spēcīgākai un būt gatavai jebkādiem laikapstākļiem. Par finālu daudz nedomāju, jo galvenais bija aizlēkt pēc iespējas tālāk. Šosezon bijis ļoti daudz maču, jo dzinos pēc rezultāta, lai varētu izpildīt pasaules čempionāta normatīvu,» stāstīja vieglatlēte.

Pirmajā lēcienā Grīvai pretvējš bija 1,3 metri sekundē, taču tas netraucēja sasniegt rezultātu, ar kādu būtu pieticis finālam.

«Jauns personīgais rekords ar pretvēju. Šķiet, ka pirms tam bija 6,48 metri 1,7 metri sekundē pretvējā. Esmu ļoti gara, un pretvējš bija lielākais klupšanas akmens visus šos gadus. Kā ieraudzīju pretvēju, tā nodomāju - viss - sacensības beigušās,» atklāja Grīva.

Savukārt no trešā mēģinājuma latviete atteicās, taču konkurentes viņu vairs nevarēja izstumt no finālistu pulka.

«Drusciņ uztraucos, nebiju tik pārliecināta, vai mani neapsteigs. Bija auksts un sāka vilkt muskuļus aizmugurē, ar kuriem visu karjeru esmu mocījusies. Izlēmu, ka neriskēšu, jo piektā vieta tobrīd šķita stabila,» uzsvēra Grīva.

Fināla kvalifikācijas normatīvs bija 6,70 metri, taču nevienai no tāllēcējām no neizdevās izpildīt, finālsacensībās iekļūstot 12 labāko rezultātu īpašniecēm.

Finālsacensības norisināsies piektdien plkst.21.10 pēc Latvijas laika.

Grīvai šis ir trešais pasaules čempionāts, bet iepriekšējos divos 2011.gadā Tegu un 2013.gadā Maskavā viņa nepārvarēja kvalifikāciju, ieņemot 23. un 16.vietu.

Šosezon 32 gadus vecās Grīvas labākais rezultāts ir 6,72 metri. Lai gan viņa neizpildīja pasaules čempionāta normatīvu, kas bija trīs centimetrus tālāks, latviete tika pie iespējas startēt pasaules čempionātā.

Grīvas personīgais rekords ir 6,86 metri, ko viņa sasniedza 2011.gadā Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībās Valmierā.

Uzaicinājumu startēt tāllēkšanā bija saņēmusi arī pēdējo divu gadu Latvijas labākā sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, tomēr viņa pagājušajā nedēļas nogalē septiņcīņas sacensību laikā guva traumu.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēs 12 sportisti. Meistarsacīkstes Londonas Olimpiskajā stadionā, kur pirms pieciem gadiem tika dalītas Olimpiādes medaļas, ilgs līdz svētdienai.

Uz augšu
Back