Latvijas hokeja izlase 2018.gada PČ sāks ar spēli pret Norvēģiju

Latvijas hokeja izlase

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Latvijas hokeja izlase 2018.gada pasaules čempionātu (PČ), kas norisināsies Dānijā, sāks ar spēli pret Norvēģiju, kamēr apakšgrupas pēdējā kārtā tā mērosies ar sacensību saimniekiem, vēsta Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF).

Pasaules čempionātā, kas nākamā gada maijā notiks Dānijas pilsētās Kopenhāgenā un Herningā, Latvijas izlase spēlēs B apakšgrupā, kur tās pretinieces būs Kanādas, Somijas, ASV, Vācijas, Norvēģijas, Dānijas un Dienvidkorejas izlase.

B apakšgrupas mači tiks aizvadīti Herningā, kur hokejisti spēlēs «Jyske Bank Boxen» arēnā, kurā ir 11 000 sēdvietu.

Čempionāts sāksies 4.maijā, bet Latvijas izlase pirmo spēli aizvadīs dienu vēlāk, mērojoties spēkiem ar Norvēģiju. Turpinājumā Latvijas izlase 6.maijā tiksies ar Somiju, savukārt 8.maijā sacentīsies ar pasaules čempionāta augstākās divīzijas debitanti Dienvidkoreju.

Pēc tam 10.maijā sekos mačs ar ASV izlasi, 12.maijā būs jātiekas ar neērto Vāciju, bet apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts ar diviem mačiem divās dienās, kad 14.maijā pretim nāks Kanāda, bet dienu vēlāk Dānija.

Čempionāta pirmajā dienā B apakšgrupā tiksies ASV un Kanādas izlase, kā arī Dānija ar Vāciju.

Grupas četras labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā.

Savukārt A apakšgrupas spēles notiks Kopenhāgenā. A apakšgrupā spēkosies šā gada pasaules čempione Zviedrija, kā arī Krievija, Čehija, Šveice, Baltkrievija, Slovākija, Francija un Austrija.

A apakšgrupas mači un izšķirošās cīņas tiks aizvadītas nesen atvērtajā «Royal Arena», kurā ir 12 500 sēdvietu. Braucot ar vilcienu, arēna atrodas desmit minūšu attālumā no Kopenhāgenas centra un lidostas, kā arī 26 minūšu attālumā no Malmes, Zviedrijas trešās lielākās pilsētas.

Biļetes uz pasaules čempionāta spēlēm sāks tirgot 1.septembrī.

IIHF rangā Latvija ieņem 12.vietu. No Latvijas pretiniecēm Kanāda ir pirmā, Somija ieņem ceturto vietu, ASV ir piektā, Vācija atrodama astotajā pozīcijā, bet turpat aiz tās ir Norvēģija. Dānija ieņem 14.pozīciju, bet Dienvidkoreja ir 21.vietā.

Ar trim komandām latvieši spēkojās arī šā gada meistarsacīkstēs. Dāņi tika uzvarēti ar 3:0, ASV ciests zaudējums 3:5, bet pēc tam nācās zaudēt ar 3:4 arī vāciešiem.

Šogad Latvijas izlase Boba Hārtlija vadībā pasaules čempionātā demonstrēja atzīstamu sniegumu, ieņemot desmito vietu, kas ir labākais rezultāts kopš 2012.gada. Latvijas izlase turnīru sāka ar trīs uzvarām, bet pēc tam sekoja četras neveiksmes, tostarp izšķirošajā mačā pret Vāciju ar rezultātu 3:4 pēcspēles metienos. Uzvarot šajā mačā Latvijas izlase pirmo reizi kopš 2009.gada būtu iekļuvusi ceturtdaļfinālā.

Uz augšu