Kenijietis Kirui uzvar maratona skrējienā; Žolnerovičs izstājas

FOTO: Reuters/LETA

Kenijas sportists Džefrijs Kipkorirs Kirui svētdien uzvarēja Londonā notiekošā pasaules vieglatlētikas čempionāta maratona distancē, kurā Latvijas rekordists Valērijs Žolnerovičs nefinišēja.

Kirui labākais bija ļoti pārliecinoši, finišējot pēc divām stundām, astoņām minūtēm un 27 sekundēm.

Šis Kirui bija ceturtais maratons karjerā un otrā uzvara, jo iepriekš šogad viņš triumfēja Bostonas maratonā.

Sacensībās otro vietu guvušais Tamirats Tola no Etiopijas uzvarētājam zaudēja minūti un 22 sekundes, bet vēl divas sekundes atpalika Alfonss Fēlikss Simbu no Tanzānijas.

Žolnerovičs pēdējo reizi statistikā parādījās pie 25 kilometru atzīmes, kad bija 59.pozīcijā, tomēr pie 30 kilometriem viņa uzvārda starp sacensību dalībniekiem vairs nebija.

Žolnerovičs maija vidū Rīgas maratonā 42 kilometrus un 195 metrus veica divās stundās 14 minūtēs un 23 sekundēs, sev piederošo Latvijas rekordu labojot par desmit sekundēm. Līdz ar to Žolnerovičs izskrēja arī pasaules čempionāta normatīvu, kas bija divas stundas un 19 minūtes.

Žolnerovičam bija iespēja piedalīties arī iepriekšējās divās meistarsacīkstēs, jo viņš izpildīja normatīvu, taču viņš uz čempionātiem nedevās. Savukārt pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņš pēdējā brīdī dalību atsauca traumas dēļ, bet vēl četrus gadus pirms tam Londonā nefinišēja.

Līdz ar to Žolnerovičs maratonā nekad nav finišējis pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs. 2008.gadā Pekinas olimpiskajās spēlēs viņš startēja 3000 metru šķēršļu skrējienā, gūstot 32.vietu.

Latvijas skrējēja Gunta Latiševa-Čudare svētdien ar ievērojami uzlabotu personīgo rekordu pārvarēja priekšsacīkšu kārtu Londonā notiekošā pasaules čempionāta 400 metru distancē.

Šī gada Eiropas U-23 čempionāta uzvarētāja savā skrējienā finišēja trešajā vietā ar rezultātu 51,37 sekundes. Viņa savu personīgo rekordu uzlaboja par 0,43 sekundēm un priekšsacīkstēs sasniedza desmito labāko rezultātu.

Vēlāk svētdien sacensības uzsāks vēl vairāki sportisti. Plkst.16 pēc Latvijas laikā maratonā dāmām startēs Ilona Marhele un Anita Kažemāka, bet vakara sesijā Latvijas uzmanība būs uz šķēpmešanu dāmām, kur finālā centīsies iekļūt valsts rekordiste Madara Palameika un talantīgā Anete Kociņa.

Pasaules čempionātā gaidāms vēl viens Latvijai nozīmīgs notikums, jo pašreizējā Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidente Radēviča plkst.20.15 pēc Latvijas laika saņems 2011.gada pasaules meistarsacīkšu sudraba medaļu tāllēkšanā, kas viņai pienākas pēc vicečempiones diskvalificēšanas. Radeviča pirms sešiem gadiem kļuva par neatkarīgās Latvijas pirmo medaļnieci pasaules čempionātos.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Latvijai sestdien iesākās pagalam neveiksmīgi, jo komandas lielākā cerība daudzcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņas pirmajā disciplīnā guva traumu, no sacensībām izstājoties. Viņa šajā pasaules čempionātā bija plānojusi startēt arī tāllēkšanā, kur sacensības notiks nākamajā nedēļā.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāv 12 sportisti.

Pasaules čempionāts Londonas olimpiskajās stadionā, kur pirms pieciem gadiem tika dalītas Olimpiādes medaļas, ilgs līdz nākamajai svētdienai.

    Uz augšu
    Back