Ikauniecei-Admidiņai traumas dēļ pasaules čempionāts vieglatlētikā beidzies

Laura Ikauniece-Admidiņa FOTO: EPA/LETA

Latvijas vieglatlētu komandas lielākajai cerībai pasaules čempionātā (PČ) Laurai Ikauniecei-Admidiņai traumas dēļ meistarsacīkstes ir beigušās.

Ikauniece-Admidiņa pirmajā disciplīnā, 110 metru barjerskrējienā, distances gaitā aizķēra piekto barjeru un atlikušo posmu veica ar sāpēs saviebtu seju, finišēdama pēc 13,71 sekundes un krietni atpaliekot no sava šīs sezonas labākā rezultātā, kas ir 13,10 sekundes.

Ikauniece-Admidiņa Latvijas Televīzijai atklāja, ka viņa savilkusi kājas muskuli.

Septiņcīņnieces turpina sacensības augstlēkšanā, bet Ikauniece-Admidiņa nav izgājusi uz starta.

Par uzrādīto rezultātu pirmajā disciplīnā latviete dabūja 1020 punktus, kas deva 15.vietu, bet labāko rezultātu ar 1147 punktiem sasniedza nīderlandiete Nadīne Visere, kura distanci veica 12,85 sekundēs.

Ikauniece-Admidiņa, kura ir viena no šī brīža Latvijas spilgtākajām sportistēm, pirms diviem gadiem pasaules čempionātā Pekinā izcīnīja bronzas medaļu, kas bija tikai otrā pasaules čempionātos kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs valsts rekordiste ieņēma ceturto vietu, no goda pjedestāla atpaliekot par 36 punktiem.

Šosezon Ikauniece-Admidiņa, kura aprīlī saņēma Triju Zvaigžņu ordeni, septiņcīņu veikusi tikai vienu reizi, piedaloties prestižajās daudzcīņas sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā, kur viņai izdevās labot sev piederošo Latvijas rekordu. Septiņu disciplīnu summā sportiste nopelnīja 6815 punktus, kas deva trešo vietu sacensībās. Iepriekšējo Latvijas rekordu, kas pērn arī tika sasniegts Gecisā, viņa uzlaboja uzreiz par 193 punktiem, bet 2015.gadā viņa Latvijas rekordu laboja pat trīs reizes.

Latvietes maijā Gecisā sasniegtais rezultāts šosezon joprojām ir trešais labākais pasaulē. Līdere ir Riodežaneiro olimpiskā čempione Nafisatu Tiama no Beļģijas, kura Gecisā tika pie 7013 punktiem, kamēr ranga otrajā pozīcijā ar 6836 punktiem atrodas vāciete Karolīne Šēfere, kurai Ikauniece-Admidiņa Gecisā zaudēja 21 punktu.

Zīmīgi, ka pēc Riodežaneiro Olimpiādes sportiste šķīrās no sava ilggadējā trenera Anda Austrupa un pašlaik trenējas pie igauņu speciālista Andreja Nazarova.

Viņa šajā pasaules čempionātā bija plānojusi startēt arī tāllēkšanā, kur sacensības notiks nākamajā nedēļā.

Uz augšu
Back