Latvijas nacionālās komandas kapteinis Jānis Blūms pēc pirmā izlases treniņa 17. jūlijā teica: kā vienīgos iemeslus atteikumam dalībai izlasē redz vai nu savainojumu, vai ja iesaistīta izglītība. Viņš pats vienmēr rāvies uz izlasi, turklāt treniņnometnēs ieradies jau labā fiziskā formā. Paraugs pārējiem.
«Atteikums izlasei man nav saprotams, es to nevaru pieņemt un nevaru akceptēt,» sacīja Helmanis.
«Mēs skaļi dziedam par patriotismu, par sarkanbaltsarkano karogu, par Brīvības pieminekli, par Lāčplēša dienu, par 18. novembri un par 4. maiju. Šajā gadījumā tas pierādās. Pierādās ar darbiem, nevis vārdiem. Neskatoties uz šo, vairāk koncentrējos uz tiem spēlētājiem, kas man ir. Viņiem ir jāsaka liels paldies, ka ir atnākuši un piedalās.»
Vai tiešām iespēja pārstāvēt savu valsti starptautiskā mērogā vairs neskaitās prestiža? Vai jaunajos basketbolistos (ne tikai basketbolistos) zudis patriotisms un ir citas prioritātes?
Bieži tieši spēlēšana izlasē paver jaunas karjeras iespējas. Piemēram, uzreiz pēc U-20 Eiropas čempionāta ilgtermiņa līgumu ar Spānijas augstākās līgas (ACB) klubu Kompostelas «Rio Natura Monbus Obradoiro» noslēdza Verners Kohs, kurš, cita starpā, ir Kalnīša klients.
Artura Kuruca gadījums nav vienīgais, ar ko saskāries U-18 izlases galvenais treneris. Vairāki spēlētāji nolēmuši trenēties individuāli vai vienkārši vēlējušies atpūsties.
«Man nav saprotami atteikumu iemesli. Mums ir gan fiziskās sagatavotības treneris, gan fizioterapeiti, gan labi basketbola treneri. Ja nepieciešams individuāls darbs, tad viss var notikt treneru uzraudzībā. Kandidātos bija vairāki nultie gadi, kuriem nākamā gada Eiropas čempionāts būtu galvenais. Mēs viņus varētu skatīties, iepazīties, tajā skaitā ar Arturu Kurucu. Viņi visi būtu mūsu uzraudzībā, bet diemžēl cilvēki to nesaprot un domā par ko citu.