Paraolimpiete Dadzīte: Nebiju iedomājusies, ka varu mest tik tālu

Diāna Dadzīte

FOTO: Ieva Makare / LETA

Latvijas paraolimpiete Diāna Dadzīte ir gandarīta par izcīnīto zelta medaļu pasaules čempionāta šķēpa mešanas sacensībās, jo nebija gaidījusi tik labu rezultātu, «Re:TV» raidījumam «Trīs ceturtdaļas» atklāja sportiste.

Dadzīte pirmdien Londonā triumfēja pasaules čempionāta vieglatlētikā šķēpa mešanas sacensībās, pievienojot vēl vienu augstākā kaluma godalgu sestdien lodes grūšanā izcīnītajai zelta medaļai.

Sacensībās, kur piedalījās sportistes medicīnas grupās F55 un F56, Dadzīte labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 27,07 metru tālumā, kas F55 grupā ir jauns pasaules rekords.

«Nebiju iedomājusies, ka varu tik tālu mest šķēpu. Tas ir neaprakstāmi. Šķiet, ka pat treneris negaidīja, ka tik tālu aizmetīšu. Laikam kārtējo reizi eņģeļi stāvēja klāt,» uzvaru sacensībās komentēja Dadzīte.

No pirmajiem trim mēģinājumiem Dadzītei pirmais nebija ieskaitīts, otrajā šķēps lidoja 26,22 metru tālumā, bet trešajā tika sasniegti 27,07 metri. Savukārt no trim papildu metieniem Dadzīte atteicās.

«Šķēps ir mana mīļākā mešanas disciplīna. Ir jāpiestrādā pie tehnikas un stabilitātes, bet šķēps lido kā pūciņa - tik uzpūš un aizlido. Pēdējos piecus mēnešus katru dienu trenējos pa 5-6 stundām, lai tikai tiktu uz šejieni un kaut ko tādu paveiktu,» skaidroja Dadzīte.

Kā vēstīts, sestdien viņa tika kronēta par pasaules čempioni lodes grūšanā. Dadzīte šajā pasaules čempionātā iecerējusi startēt arī diska mešanas sacensībās.

«Pirms lodes biju kā uz nervu kamola uzsēdusies. Esmu priecīga par uzvaru lodes grūšanā, lai gan gribēju labot savu personīgo rekordu. Nesanāca, bet zelts paliek zelts. Tas, kas nesanāca lodē, to dubultā izdarīju šķēpā,» atzīmēja paraolimpiete.

Svētdien paraolimpietis Edgars Bergs izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā vieglatlētikā lodes grūšanas sacensībās.

Šajā pasaules čempionātā plāno startēt pieci Latvijas atlēti - bez Dadzītes un Berga tas ir arī titulētais Aigars Apinis, kurš ir četrkārtējs paraolimpiskais čempions, tāpat arī Ingrīda Priede un Dmitrijs Silovs.

«Komandā ir lielisks noskaņojums. Mēs viens otru atbalstām un uzkurinām. Edgaram svētdien nesanāca starts, bet es centos viņu uzkurināt. Teicu Edgaram, ka iešu un cīnīšos par viņu. Esam kā viena kopīga ģimene, stumjam un paceļam viens otru, ja vajag. Viss ir superīgi,» stāstīja Dadzīte.

Augustā turpat Londonā norisināsies arī tradicionālais pasaules čempionāts vieglatlētikā.

Uz augšu