Daudzcīņnieks Kozjakovs izcīna sudrabu U-18 pasaules čempionātā vieglatlētikā

Oļegs Kozjakovs FOTO: Twitter / @VieglatletikaLV

Latvijas jaunais vieglatlēts Oļegs Kozjakovs ceturtdien izcīnīja sudraba medaļu Kenijā notiekošā pasaules U-18 čempionāta desmitcīņas sacensībās.

Desmit disciplīnu summā par pasaules junioru čempionu kļuva francūzis Stevēns Fovē-Klinšs, kurš kopumā iekrāja 7559 punktus, kamēr otrais ar 7377 punktiem bija Kozjakovs.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ar 7204 punktiem kāpa vācietis Leo Noigebauers.

Kozjakovs vicelīderis bija jau pēc sacensību pirmajā dienā veiktajām piecām disciplīnām. Savukārt ceturtdien pēc septiņām disciplīnām viņš bija kļuvis par līderi, taču pēc kārtslēkšanas atkāpās uz otro vietu.

Ceturtdien 110 metru barjerotajā distancē Kozjakovs ar 15,46 sekundēm uzrādīja astoto rezultātu un tika pie 795 punktiem. Diska mešanā aizkrauklietis rīku meta 48,17 metru tālumā, kas bija otrais rezultāts un deva 832 punktus. Savukārt kārtslēkšanā viņš pārvarēja 3,70 metru atzīmi, kas bija septītais rezultāts un deva 535 punktus.

Savukārt pēc tam vakara sesijā Latvijas sportists šķēpmešanā uzrādīja jauno personīgo rekordu, ar 55,76 metriem ierindodamies otrajā vietā un tikdams pie 674 punktiem, bet pēc tam noslēdzošajā disciplīnā - 1500 metru skrējienā - viņš ar laiku piecas minūtes un 12,82 sekundes bija devītais un ieguva 488 punktus, kas viņam ļāva nosargāt otro vietu kopvērtējumā.

Trešdien 100 metru sprintā Kozjakovs distanci skrēja 11,56 sekundēs, kas bija devītais labākais rezultāts un deva 760 punktus. Savukārt tāllēkšanā viņš bija trešais ar 6,89 metru tālu lēcienu un tika pie 788 punktiem. Tikmēr lodes grūšanā Kozjakovs rīku grūda 18,06 metru tālumā, kas bija pārliecinoši labākais rezultāts, gandrīz par diviem metriem apsteidzot tuvākos konkurentus un tiekot pie 979 punktiem.

Savukārt vakara sesijā Kozjakovs augstlēkšanā pārvarēja 1,99 metrus un atkal bija labākais, tiekot pie 794 punktiem, tobrīd kļūstot arī par kopvērtējuma līderi. Tikmēr 400 metru distancē viņš finišēja pēc 51,39 sekundēm, kas bija ceturtais labākais rezultāts un deva 752 punktus. Kopvērtējumā Latvijas sportistu gan pārspēja francūzis Fovē-Klinšs.

Pirms pasaules čempionātā Kozjakovs ar 7288 punktiem sezonas rangā ieņēma piekto vietu.

Tikmēr no citiem Latvijas sportistiem Aleksandrs Kucs 400 metru barjerskrējienā priekšsacīkstēs palika pēdējais no septiņiem sava skrējiena dalībniekiem - 56,22 sekundes. Summā Latvijas pārstāvim 19.vieta.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā U-18 vecuma grupā ilgs līdz svētdienai un Latviju tajā pārstāvēs deviņi sportisti. Bez Kozjakova un Kuca startēs arī Kristīne Blaževiča, Kitija Paula Melnbārde (abas - tāllēkšana), Luīze Opolā, Elīza Marija Kraule (abas - septiņcīņa), Luīze Katrīna Zeļģe (augstlēkšana), Krišjānis Suntažs (šķēpa mešana), Aleksandrs Kucs (400 metru barjerskrējiens) un Nikola Ozola (šķēpa mešana).

Latvijas komandas vadītāja pienākumus pasaules U-18 čempionātā pilda Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

    Uz augšu
    Back