Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Eiropas Jaunatnes Olimpiādē piedalīsies 53 jaunie Latvijas sportisti

TVNET
Eiropas Jaunatnes Olimpiādē piedalīsies 53 jaunie Latvijas sportisti
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiek katru otro gadu, un šoreiz labākos jaunos sportistus uzņems Ungārijas pilsēta Ģēra. Latvija šajā jauniešu sporta festivālā būs pārstāvēta ar plašu komandu - 53 sportistiem, kuri piedalīsies septiņos no desmit Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem, portālu TVNET informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes Olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

«Šīs spēles jaunos sportistus ieved olimpiskajā saimē, un viņiem ir iespēja sajust olimpisko gaisotni,» tā atzīst Latvijas jaunatnes olimpiskās komandas vadītājs Juris Titovs. «Konkurence Olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt.»

Pirms došanās ceļā komanda kopā sanāks otrdien, 18.jūlijā, «Elektrum Olimpiskajā centrā» (Rīga, Grostonas iela 6b), 2.stāva konferenču zālē, plkst.14. Sportisti tiks informēti par noteikumiem, kas ir jāievēro Olimpiādes dalībniekiem, tiks iepazīstināti ar aktuālāko informāciju anti-dopinga jautājumos, kā arī LOK prezidents Aldons Vrubļevskis nosauks Latvijas jaunatnes olimpiskās komandas karognesēju atklāšanas ceremonijai.

14. Eiropas Jaunatnes Olimpiāde notiks no 23. līdz 29.jūlijam. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 53 sportisti, kas startēs septiņos sporta veidos no 10 sacensību programmā paredzētajiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, kanoe un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Kā ierasts, lielākā pārstāvniecība no Latvijas būs vieglatlētikā, kurā startēs 16 sportisti, džudo sacensībās būs pārstāvēti 10 jaunie talanti, tikmēr peldēšanā, riteņbraukšanā un vingrošanā startēs pa sešiem sportistiem, bet kanoe un tenisa sacensībās savu meistarību rādīs attiecīgi pieci un četri Latvijas jaunie sportisti.

Latvijas jaunos olimpiešus uz Ģēru pavadīs un padomus sniegs 21 treneris, bet Olimpiādē no Latvijas piedalīsies arī divi starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas sacensības.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi olimpieši un sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece-Admidiņa (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005), tenisiste Aļona Ostapenko (2011).

Latvijas sportistu delegācijas sastāvs Eiropas Jaunatnes Olimpiādē:

džudo - Anna Ļebedeva, Miļena Rinkeviča, Katrīna Laura Tkačenko, Artjoms Galaktionovs, Emīls Gerkens, Renārs Hans, Deniss Ivanovs, Vladlens Jarockis, Daniels Kulišs, Sandro Razmadze;

kanoe airēšana - Margarita Oša, Katrīna Smiltniece, Edvards Ceipe, Aleksejs Ševcovs, Nauris Tomsons;

peldēšana - Ieva Maļuka, Arina Sisojeva, Alens Ēriks Jaunbērziņš, Tomass Jegorovs, Artūrs Makarovs, Didzis Rudavs;

riteņbraukšana - Santa Sanija Jurgena, Enia Kaņepēja, Līna Svarinska, Kristiāns Belohvoščiks, Daniels Kažis, Pauls Rubenis;

teniss - Kamilla Bertone, Darja Semenistaja, Roberts Jaričevskis, Kārlis Ozoliņš;

vieglatlētika - Kristīne Blažēvica, Patrīcija Cīrule, Grieta Griezīte, Elīze Marija Kraule, Nora Ķigure, Ilārija Ločmele, Kitija Paula Melbārde, Luīze Opolā, Patrīcija Sarmule, Marija Svistuna, Roberts Uvis Buliņš, Gints Drigulis, Oļegs Kozjakovs, Jānis Seņkāns, Kristiāns Skuruls, Artūrs Šarkovičs;

vingrošana - Marija Šajovko, Linda Tugarinova, Elīna Vihrova, Oļegs Ivanovs, Aleksandrs Litvinovs, Maksims Šibarševs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu