Latvijas amatpersonas apsveic Ostapenko ar vēsturisko uzvaru

FOTO: ETIENNE LAURENT / EPA

Valsts augstākās amatpersonas apsveic Latvijas tenisisti Jeļenu (Aļonu) Ostapenko ar vēsturisko uzvaru, pārspējot spēcīgo Rumānijas tenisisti Simonu Halepu un triumfējot Francijas atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis mikroblogošanas vietnē «Twitter» norādījis, ka Ostapenko panākumu pamatā ir neatlaidīgs darbs, raksturs un cīņas spars. «Tā ir mūsu Jeļena Ostapenko! Lepojos!» Prezidents Ostapenko paveikto nosaucis par «unikālu sasniegumu Latvijas sportā».

Latvijas tenisisti ar vēsturisko uzvaru apsveic arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), tviterī rakstot: «Apsveicu Aļonu Ostapenko ar triumfālo uzvaru Francijas atklātajā čempionātā! Liels prieks un sasniegums Latvijai!»

Ministru prezidents Māris Kučinskis atzīst, ka no šodienas Latviju var saukt arī par tenisa lielvalsti. «No sirds apsveicu Jeļenu Ostapenko ar fantastisko uzvaru #FrenchOpen!» tvīto premjers.

Arī Kučinska amata priekšgājēja, bijusī Ministru prezidente un pašreizējā Saeimas deputāte Laimdota Straujuma (V) tviterī pauž prieku un lepnumu par Ostapenko sasniegumu: «Latvijas meitene pārsteidza tenisa pasauli un ne tikai! Lepojamies!»

Izcilajai tenisistei apsveikuma vārdus tviterī veltījuši arī vairāki Saeimas deputāti, ministri un Rīgas domnieki.

Kā ziņots, 20 gadus vecā Ostapenko sestdien pārrakstīja Latvijas sporta vēsturi, triumfējot Francijas atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā. Spēcīgo Rumānijas tenisisti Halepu Ostapenko pieveica ar rezultātu 4-6, 6-4, 6-3.

Sākotnēji Ostapenko bija iedzinējos ar 4-6, 0-3, turklāt pretiniecei bija vairākas breikbumbas. Tomēr ļoti līdzīgā cīņā Latvijas tenisiste spēja atspēlēties un triumfēt.

Ostapenko uzvara Francijas atklātajā čempionātā kļuvusi par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas sporta vēsturē.

Uz augšu
Back