Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Eiropas čempionāta finālā Jūrmalā piedalīsies pasaules labākie pāri

LETA
Eiropas čempionāta finālā Jūrmalā piedalīsies pasaules labākie pāri
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Latvijas Volejbola federācija (LVF) kopā ar partneriem izskata iespēju jau nākamgad Jūrmalā rīkot Pasaules kausa (PK) posmu pludmales volejbolā, kas būtu vismaz trīs zvaigžņu līmenī, otrdien paziņoja LVF prezidents Atis Sausnītis.

Šogad Jūrmalā norisināsies Eiropas čempionāta finālturnīrs pludmales volejbolā. Šis būs augstākā līmeņa pludmales volejbola turnīrs, kāds jebkad organizēts Baltijā.

«Pludmales volejbolam ir ticība no valsts puses. Labas atsauksmes par mums ir arī no pasaules un Eiropas volejbola vadības. Lai arī pludmales volejbols tiek raksturots kā individuāls sporta veids, ir izveidojusies laba komanda, kas rīko šāda līmeņa sacensības Latvijā. Šī neredzamā puse ir pamats, lai mēs varētu rīkot Eiropas čempionātu,» uzsvēra Sausnītis.

Viņš ir pateicīgs Jūrmalas pilsētai, kas noticēja, ka ir iespējams sarīkot šāda līmeņa sacensības.

«Būtu slikti, ja mēs apstātos tikai pie Eiropas čempionāta fināla rīkošanas. Lai ietu soli pa solim uz priekšu, mums ir jāiziet pilns etaps. Ir ievadītas nopietnas sarunas, un izskatām iespēju jau nākamgad Jūrmalā rīkot vismaz trīs zvaigžņu turnīru.

Jūrmalas smiltis mums ir liels bonuss. Neesam apstājušies, domājam par nākamo soli, taču tas ir ļoti nopietns ne tikai finansiāli, bet arī praktiski. Jābūt ļoti nopietnam atbalstam no valsts un citiem atbalstītājiem,» skaidroja LVF prezidents.

Savukārt Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) viceprezidents Māris Pēkalis atzīmēja, ka šī ir pati virsotne, ko Eiropā var sasniegt.

«Lai pieņemtu lēmumu, kurai valstij piešķirt rīkošanas tiesības, ir jāizpilda vairāki priekšnosacījumi. Ir jābūt pludmales volejbola attīstībai, pieredzei. Latvijai šie kritēriji ir izpildīti. Ir spēcīgi pāri pieaugušo un jauniešu konkurencē, kas norāda, ka darbs norit pareizajā virzienā.

Svarīgs ir arī faktors, ka turnīrs notiek dabīgās smiltīs,» stāstīja Pēkalis.

CEV prezidents Aleksandrs Boričičs bieži vien sanāksmēs licis Latviju par piemēru citiem.

«CEV ir vēlme, lai katrs nākamais Eiropas čempionāts noritētu arvien augstākā līmenī, lai tas izvērstos par volejbola svētkiem. Ceru, ka tā tas arī būs. Daudzas valstis jau ir pieteikušās uz televīzijas pārraižu tiesībām. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir ieinteresēta arī ziemas volejbolā, pastāv iespēja, ka tas nākotnē varētu tikt iekļauts olimpiskajā programmā. CEV ir pārliecināta, ka Eiropas čempionāta sacensības notiks augstā līmenī. Uzdevums nebūs viegls, jo tikai neilgi pirms tam Austrijā būs noslēdzies pasaules čempionāts,» minēja Pēkalis.

Tikmēr LVF ģenerālsekretārs un turnīra direktors Ainārs Dakša pauda cerību, ka šogad laikapstākļi neietekmēs turnīra norisi.

«Jūrmalas smiltīs redzēs arī pasaules labākos pārus. Liels prieks, ka piedalīsies spēcīgākie itāļu un holandiešu dueti.

Pieteikumus gaidām līdz 17.jūlijam. Latvijai pienākas trīs kvotas katram dzimumam, kungiem izmantosim tiesības arī uz ceturto pāri jeb «wild card»,» atklāja Dakša.

Finālturnīra pirmajā divās dienās notiks apakšgrupu cīņas, bet, sākot ar piektdienu, tiks izspēlēts izslēgšanas turnīrs.

«Kopumā būs 144 spēles. Šo turnīru es novērtētu kā ļoti spēcīgu trīs zvaigžņu turnīru vai vidēju četru zvaigžņu turnīru.

Domāju, nākotnē redzēsim vēl spēcīgāku turnīru.

Pirmās divas dienas sacensības varēs vērot bez maksas, bet ar izslēgšanas turnīru būs biļetes - piektdien desmit eiro, sestdien 15 eiro, bet uz fināliem - 20 eiro,» stāstīja Dakša.

Apakšgrupu turnīra izloze notiks 18.jūlijā Rīgā.

«Šobrīd finansiāli viss ir nodrošināts sekmīgai turnīra norisei. Balstoties uz iekšējiem reitingiem, sievietēm Eiropas čempionātā var piedalīties tikai divi pāri - Tīna Laura Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un Alise Lece/Marta Ozoliņa, bet trešajam pārim varētu tikt piešķirts «wild card»,» atzīmēja Dakša.

Izvērtējot riskus, turnīra rīkotāji izlēmuši palikt pie 2800 sēdvietām.

«Būvnieki piedāvāja palielināt tribīņu izmēru, tomēr tas palielinās risku. Jūras dēļ pārliecības par drošību nevar būt, bet pie tribīnēm ārpusē būs arī video ekrāni,» atklāja Dakša.

Eiropas čempionāta mačus plāno pārraidīt kanālā «TV 6».

«Ceram, ka pārraidīs jau no pirmās dienas. Saldais ēdiens šogad noteikti būs spēcīgu pāru pārstāvniecība. Pērn guvām pozitīvas atsauksmes arī par blakus teritorijām, būs iespēja pavadīt laiku ne tikai skatītāju tribīnēs, bet arī teritorijā. Televīzijas translācijas būs sākot no Ziemeļkorejas līdz pat Venecuēlai,» teica Dakša.

Tikmēr pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs atzīmēja, ka Eiropas čempionātu līmenis pēdējo desmit gadu laikā ir audzis.

«Ja agrāk izteikti dominēja brazīlieši un amerikāņi, tad tagad eiropieši viņus regulāri uzvar. Jūrmalā spēlēt vienmēr ir patīkami, it sevišķi draugu un tuvinieku priekšā. Mēģināsim parādīt savu labāko spēli. Gaidām pilnas tribīnes,» uzsvēra Samoilovs.

«Šāda augstas raudzes turnīra norise dod atspēriena punktu jaunajiem volejbolistiem, piemēram, padodot bumbu saviem elkiem,» piebilda viņa pārinieks Jānis Šmēdiņš.

Savukārt Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe pauda lepnumu, ka kūrortpilsētā tiks rīkots šāds turnīrs.

«Pirms četriem gadiem sākām šo gājumu. Jūrmala var, atbalsta un grib to darīt. Šāds turnīrs ir liels pienesums visos mērogos. Novēlu veiksmīgu startu Latvijas sportistiem,» teica Sproģe.

Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks izcēla, ka tik ātri iegūtas tiesības rīkot finālsacensības ir liela atzinība par iepriekšējiem gadiem.

«Liels prieks, ka klāt bijusi arī valsts, kas palīdzējusi rīkot šīs sacensības. Paldies arī sportistiem, jo viņu dēļ tribīnes ir pilnas un arī arvien vairāk cilvēku sāk spēlēt pludmales volejbolu. Domāju, rīkotāji var rēķināties ar valsti arī turpmāk,» solīja Upenieks.

Sākot ar šodienu, «Bezrindas.lv» iespējams iegādāties komplektus piektdienas un sestdienas spēlēm par 15 eiro. Pērkot biļeti, jānorāda īpašais kods «JurmalaBeachVolley» un varēs saņemt biļetes ar atlaidi. Kopumā ir 300 šādi komplekti.

Eiropas čempionāta fināls Jūrmalā notiks no 16. līdz 20. augustam.

Eiropas čempionāta finālā piedalīsies 32 vadošie vīriešu un sieviešu pludmales volejbola pāri, kuri piecās sacensību dienās kopā 144 spēlēs noskaidros Eiropas čempionu titulu ieguvējus. Šis būs augstākā līmeņa pludmales volejbola turnīrs, kāds jebkad organizēts Baltijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu