Latvijas tenisisti izkrīt uz Deivisa kausa vājāko grupu

Miķelis Lībietis FOTO: Raimonds Volonts, volontsphotography.com

Jaunais tenisists Rūdolfs Mednis svētdien zaudēja Latvijas izlases Deivisa kausa Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas cīņā pret Maroku un pēc šīs cīņas kļuva skaidrs, ka komanda pirmoreiz kopš 2003.gada izkritusi uz vājāko iespējamo grupu.

ATP ranga 1558.pozīcijā esošais Mednis ar rezultātu 2-6, 2-6, 3-6 nespēja nopietni pretendēt uz uzvaru duelī ar Marokas izlases līderi Redu el Amrani, kurš vienspēļu rangā ir 663.vietā.

Līdz ar to Latvijas izlase nokļuva iedzinējos ar 1-3 un izkrita uz Eiropas-Āfrikas zonas trešo grupu.

Svētdienas pirmajā spēlē jau piektajā geimā Mednis tika pirmoreiz nobreikots, bet otrajā un trešajā setā Mednis savu servi pirmoreiz zaudēja trešajā geimā. Visā mačā latvietim bija četras breikbumbas, trešā seta beigu daļā vienu izmantojot, kamēr el Amrani realizēja septiņas no 20 breika iespējām.

Vēlāk svētdien notika noslēdzošā vienspēle, kurā ranga 832.vietā esošais Mārtiņš Podžus pirmajā setā ar 6-1 sagrāva 975.pozīcijā esošo Aminu Ahudu, kad pretinieks maču neturpināja.

Summā Latvija piedzīvoja zaudējumu ar 2-3.

Eiropas-Āfrikas zonas trešās grupas šī gada spēles šajā nedēļas nogalē notika Bulgārijā, uz augstāku grupu pakāpjoties Īrijai un Luksemburgai. Aiz tām palika Bulgārija, Maķedonija, Melnkalne, Moldova, Grieķija, Lihtenšteina, Armēnija, Malta, Andora, Albānija, Islande un Sanmarīno.

Latvijas izlasei šis duelis piektdien sākās neveiksmīgi, jo komandas pirmais numurs un pasaules ranga 427.rakete Miķelis Lībietis ar 3-6, 6-4, 3-6, 2-6 kapitulēja Ahudam. Savukārt otrajā mačā Mārtiņš Podžus (pasaules ranga 832.vieta) ar 4-6, 6-7 (8:10), 4-6 piekāpās el Amrani.

Latvija nonāca bezdibeņa malā, jo katrs nākamais zaudējums nozīmētu arī kapitulāciju visā mačā, taču sestdien dubultspēlē Lībietis un M.Podžus sīvā cīņā ar 4-6, 7-6 (7:5), 7-6 (7:4), 6-3 uzvarēja Ahudu un el Amrani, saglabājot cerības uz izglābšanos.

Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas trešajā grupā iepriekšējo reizi spēlēja 2003.gadā, bet Maroka tajā sacentās vēl pērn.

Latvijas izlase šī gada pirmajā mačā februārī Jelgavā ar 0-5 kapitulēja Norvēģijai, kamēr Maroka ar 1-4 piekāpās Dānijai.

Abām izlasēm šonedēļ nepalīdzēja savu valstu pirmās raketes. Latvijas izlase nu jau tradicionāli bija bez kungu ranga līdera Ernesta Gulbja, kurš iepriekšējo reizi Deivisa kausā spēlēja 2014.gadā. Gulbis šonedēļ ATP pasaules rangā atkritis uz 176.pozīciju, kas viņam ir zemākā kopš 2006.gada. Tikmēr Marokai jāiztiek bez Lamina Uahaba, kurš rangā šobrīd ir 477.pozīcijā.

No Latvijas izlases tenisistiem Lībietis šobrīd ATP rangā ieņem 427.vietu, kamēr dubultspēlēs ir 286.vietā, M.Podžus vienspēlēs atrodas 832.pozīcijā, bet dubultspēlēs ir 1064.vietā.

Mednis šobrīd ir 1558.pozīcijā vienspēlēs, bet dubultspēļu rangā 1284.vietā, savukārt kopš janvāra nespēlējušais J.Podžus šobrīd atrodas vienspēļu ranga 1619.pozīcijā, kamēr dubultspēlēs viņš ieņem 1061.vietu.

Latvijas un Marokas izlases Deivisa kausā tikās otro reizi. Pirms 23 gadiem abas komandas spēkojās Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas pusfinālā, kad Lielupē ar 4-1 uzvarēja marokāņi.

Pērn Latvijas tenisisti Deivisa kausā pirmajā kārtā Daugavpilī pieveica Monako, bet otrajā kārtā ar 1-4 izbraukumā piekāpās Baltkrievijai, nekvalificējoties izšķirošajai cīņai par iekļūšanu pirmajā grupā.

Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008., 2010. un 2014.gadā, tomēr nevienu no reizēm nav spējusi tajā noturēties.

Uz augšu
Back