Tenisa izlase nonāk zaudējuma attālumā no izkrišanas uz Deivisa kausa vājāko grupu

Miķelis Lībietis

FOTO: Raimonds Volonts, volontsphotography.com

Pēc diviem piedzīvotiem zaudējumiem Latvijas vīriešu tenisa izlase piektdien nonāca vairs tikai vienas neveiksmes attālumā līdz izkrišanai uz Deivisa kausa vājāko grupu.

Deivisa kausa cīņā par vietas saglabāšanu Eiropas-Āfrikas zonas otrajā grupā Latvijas izlase pēc pirmajām divām vienspēlēm ar 0-2 atrodas iedzinējos pret mājinieci Maroku.

Vispirms piektdien izlases pirmais numurs un pasaules ranga 427.rakete Miķelis Lībietis ar 3-6, 6-4, 3-6, 2-6 kapitulēja Aminam Ahudam, kurš pašlaik ATP rangā atrodams 975.pozīcijā. Savukārt otrajā mačā Mārtiņš Podžus (pasaules ranga 832.vieta) ar 4-6, 6-7 (8:10), 4-6 piekāpās Marokas valstsvienības pirmajam numuram Redam el Amrani (663.pozīcija).

Vēl viena neveiksme pret Marokas izlasi Latviju nosūtīs uz pašu zemāko Eiropas-Āfrikas zonas trešo grupu

Lībieša mačā, kas ilga divas stundas un 20 minūtes, mājinieku tenisists izmantoja sešas no deviņām breikbumbām, kamēr latvietis izmantoja tikai divas no septiņām šādām iespējām.

Vienu no breikbumbām Lībietis realizēja pirmā seta sākumā, panākot 3-1 savā labā, taču turpinājumā latvietis trīs reizes pēc kārtas zaudēja punktu savā servē, ļaujot Ahudam tikt pie pieciem punktiem pēc kārtas.

Otraja setā izšķirošais bija trešais geims, kurā Lībietis veiksmīgi uzņēma, neļaujot marokānim savā servē uzvarēt nevienā izspēlē, pēc tam panākot 3-1 un šoreiz pārsvaru nosargājot.

Sīva spēkošanās bija arī trešajā setā, kurā izšķirošais bija astotais geims. Pirms tam septītajā geimā Lībietis neizmantoja trīs breikbumbas, savukārt pašam servējot, nespēja uzvarēt nevienā izspēlē, pēc tam zaudējot arī setu. Savukārt noslēdzošajā cīņas daļā Latvijas tenisists savu servi zaudēja jau pirmajā geimā, pēc tam vairs neatgūstoties un piekāpjoties arī visā mačā.

Savukārt Podžum piektdien otrajā mačā pret mājinieku līderi īsti neatradās pretargumenti, lai cīnītos par uzvaru.

Tiesa, el Amrani šajā mačā pamanījās pieļaut 13 dubultkļūdas, kamēr Podžus - tikai četras. Tas gan neliedza marokānim tikt pie gana droša panākuma trīs setos, bet kopumā viņš šajā mačā ieguva četrus breikus, bet latvietis - divus.

Otrā seta laikā Podžus pēc breika iegūšanas izvirzījās vadībā ar 2-0, tomēr pretinieks ātri vien atspēlējās un pēcāk bija labāks taibreikā. Savukārt pirmajā un trešajā setā el Amrani ieguva par breiku vairāk un izcīnīja pelnītu uzvaru.

Sestdien gaidāma dubultspēle, kurās iecerēts, ka Latviju pārstāvēs Rūdolfs Mednis un Jānis Podžus, kamēr Maroku - el Amrani un Jasins Idmbareks. Tiesa, neilgi pirms dueļa sākuma iespējams veikt izmaiņas komandu sastāvos.

Svētdien gaidāms, ka savā starpā sacentīsies abi pirmie numuri Lībietis un el Amrani, kā arī M.Podžus un Ahuda. Vietu Eiropas-Āfrikas zonā saglabās komanda, kas tiks pie trim panākumiem.

Šī pāra uzvarētāji saglabās vietu grupā, bet zaudētāji atkritīs uz pašu zemāko Eiropas-Āfrikas zonas trešo grupu. Latvijas izlase tik zemu iepriekšējo reizi bija 2003.gadā, bet Maroka tajā sacentās vēl pērn.

Latvijas izlase šī gada pirmajā mačā februārī Jelgavā ar 0-5 kapitulēja Norvēģijai, kamēr Maroka ar 1-4 piekāpās Dānijai.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka J.Podžus duelī pret Maroku aizstās traumu guvušo Artūru Lazdiņu.

Abām izlasēm nepalīdz savu valstu pirmās raketes. Latvijas izlase nu jau tradicionāli ir bez kungu ranga līdera Ernesta Gulbja, kurš iepriekšējo reizi Deivisa kausā spēlēja 2014.gadā. Gulbis šonedēļ ATP pasaules rangā atkritis uz 176.pozīciju, kas viņam ir zemākā kopš 2006.gada. Tikmēr Maroka iztiek bez Lamina Uahaba, kurš rangā šobrīd ir 477.pozīcijā.

No Latvijas izlases tenisistiem Lībietis šobrīd ATP rangā ieņem 427.vietu, kamēr dubultspēlēs ir 286.vietā, M.Podžus vienspēlēs atrodas 832.pozīcijā, bet dubultspēlēs ir 1064.vietā.

Mednis šobrīd ir 1558.pozīcijā vienspēlēs, bet dubultspēļu rangā 1284.vietā, savukārt kopš janvāra nespēlējušais J.Podžus šobrīd atrodas vienspēļu ranga 1619.pozīcijā, kamēr dubultspēlēs viņš ieņem 1061.vietu.

Marokas izlases līderis gaidāmajā duelī ir el Amrani, kurš vienspēļu rangā ir 663.vietā. Tāpat komandā iekļauti Ahuda, kurš ir ranga 975.pozīcijā, pasaules 1225.rakete Idmbareks un Mehdi Jdi, kurš rangā ieņem 1232.vietu. Zīmīgi, ka neviens no marokāņiem neatrodas ATP dubultspēļu rangā.

Latvijas un Marokas izlases Deivisa kausā tiekas otro reizi. Pirms 23 gadiem abas komandas spēkojās Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas pusfinālā, kad Lielupē ar 4-1 uzvarēja marokāņi.

Pērn Latvijas tenisisti Deivisa kausā pirmajā kārtā Daugavpilī pieveica Monako, bet otrajā kārtā ar 1-4 izbraukumā piekāpās Baltkrievijai, nekvalificējoties izšķirošajai cīņai par iekļūšanu pirmajā grupā.

Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008., 2010. un 2014.gadā, tomēr nevienu no reizēm nav spējusi tajā noturēties.

    Uz augšu