Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tiesu izpildītāji demontē «Skonto» stadionu, futbola federāciju māc bažas

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Pēc piektdien «Skonto» stadiona kustamā īpašuma demontāžas sākšanas Latvijas Futbola federācija (LFF) ir nobažījusies par stadiona tālākām izmantošanas iespējām, solot vērsties pie SIA «Light», kam pieder kustamais īpašums, lai noskaidrotu viņu tālāko rīcību, aģentūrai LETA sacīja LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks.

Pukinsks piektdien pēcpusdienā aģentūrai LETA sacīja, ka pēc federācijas rīcībā esošās informācijas, demontāžas darbi ir apstādināti, tomēr federācija vēl tikai sazināsies ar «Light» pārstāvjiem, lai noskaidrotu viņu tālāko rīcību.

«Mēs cenšamies nodibināt kontaktus ar uzņēmumu «Light», lai noskaidrotu viņu tālāko rīcību, kā arī, lai sāktu sarunas un meklētu kādus kompromisus. Pagaidām nav skaidrs, vai «Light» plāno savu īpašumu vest no stadiona projām, vai viņiem ir citi plāni un nosacījumi, lai kustamais īpašums paliktu stadionā,» sacīja LFF izpilddirektors.

Vēl tikai piektdien federācija paziņoja, ka 17.maijā «Skonto» stadionā plānota Latvijas kausa izcīņas finālspēle, kur tā notiktu pēc trīs gadu pārtraukuma, taču tagad federāciju māc bažas, vai kausa finālu, tāpat kā 9.jūnijā turpat plānoto 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēli pret pašreizējo Eiropas čempioni Portugāli, «Skonto» stadionā varēs aizvadīt.

«Mūsu rīcībā bija informācija, ka «Skonto» stadiona kustamais īpašums var tikt apķīlāts, tomēr izvēloties Latvijas kausa finālu rīkot šajā stadionā, mēs balstījāmies uz stadiona apsaimniekotāja SIA «Fitnesa Parks» garantijām, ka stadionā viss būs sagatavots spēļu aizvadīšanai. Mēs saņēmām vēstuli, kurā apsaimniekotājs norādīja, ka uztraukumam nav pamata, garantējot, ka viss būs kārtībā. Protams, pēc šodienas notikumiem mums ir pamatotas bažas,» bilda Pukinsks, piebilstot, ka gadījumā, ja spēles «Skonto» stadionā nevarēs aizvadīt, federācijai nāksies meklēt alternatīvus variantus.

«Pagaidām, kamēr nezinām «Light» plānus, par to vēl spriest ir par ātru, taču nevaram izslēgt arī šādu variantu, ka nāksies meklēt alternatīvus risinājumus,» norādīja LFF izpilddirektors.

«Skonto» stadionā kopš tā uzcelšanas 2000.gadā Latvijas futbola izlase aizvadījusi savas mājas spēles, taču LFF cer, ka nākotnē valstsvienība varētu spēlēt stadionā «Daugava», kurā sākti plaši rekonstrukcijas darbi.

«No federācijas puses, cik nu mēs bijām šajā projektā iesaistīti, ir izdarīts viss, lai izlase «Daugavas» stadionā nākotnē varētu spēlēt, un arī projekta autori ņēma vērā mūsu ieteikumus. Kā šobrīd norisinās stadiona rekonstrukcija, tas jājautā tā veicējiem,» teica Pukinsks.

Vēl pirms dažiem gadiem LFF bija uzsākusi tobrīd vērienīgu tā dēvēto Futbola māju projektu, cerot Krišjāņa Barona ielā 116A esošā stadiona vietā uzbūvēt jaunu, kurā varētu spēlēt izlase. Tomēr pieaugot projekta izmaksām, federācijai neizdevās atrast visu finansējumu, lai gan lielāko tā daļu varēja saņemt no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) un Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA), tāpēc projekts tika apturēts. LFF šajā projektā iztērēja 1,16 miljonus eiro, ko bija piešķīrusi UEFA.

Savulaik «Skonto» stadionu īpašnieku parādsaistību dēļ pārņēma bijušās «Parex bankas» «slikto» aktīvu pārvaldītāja AS «Reverta». Vēlāk stadionu ieguva SIA «SSA», kas piederēja bijušajam Latvijas izlases spēlētājam un bijušajam futbola kluba «Skonto» prezidentam Vladimiram Koļesņičenko.

Savukārt 2014. gada nogalē stadions pārgāja SIA «Mani Group» īpašumā, bet daļu kustamā īpašuma iegādājies «SSA». Koļesņičenko savu uzņēmumu pārdeva igauņu uzņēmējam Alanam Selteram, kurš tagad sev piederošo «Skonto» stadiona kustamo īpašumu cenšas tiesiskā ceļā atgūt. Kopš tā laika, «Mani Group» mainīja nosaukumu uz «Adventika Group», kas joprojām ir nekustamā īpašuma Emiļa Melngaiļa ielā 1 - stadiona «Skonto» - īpašnieks.

«Adventika Group» apsaimniekošanu nodevuši SIA «Fitnesa Parks», tomēr šobrīd stadiona kustamais īpašums nepieder ne nekustamā īpašuma saimniekam, ne apsaimniekotājam.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu