Vājākām komandām turpmāk vārtus varēs sargāt divi vārtsargi vienlaikus*

FOTO: EPA/LETA

Starptautiskā Futbola federāciju savienība pieņēmusi pretimnākošu lēmumu vājāka līmeņa komandām starptautiska un lokāla mēroga sacensībās. 7,32 m platos un 2,44 m augstos futbola vārtus turpmāk vienlaikus varēs sargāt divi vārtsargi, tiesa, desmit laukuma spēlētāju vietā uz zāliena varēs atrasties deviņi futbolisti.

Jaunie noteikumi stājušies spēkā ar 1. aprīli. Tas nozīmē, ka jau UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pāru vājākās vienības bukmeikeru vērtējumā vārtos varēs sūtīt divus vārtsargus. Ja pirms spēles pieņemts lēmums spēlēt ar diviem vārtsargiem, mača laikā to vairs nevarēs mainīt, bet viens no vārtsargiem jebkurā brīdī drīkstēs samainīties pozīcijām ar balsta pussargu.

Šī sistēma tiks testēta līdz pat 2018. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīram, kas risināsies Krievijā. Ja tā būs attaisnojusi cerības un devusi taustāmu rezultātu, tad prestižā turnīra grupu sacensībās pastarītes saņems zaļo gaismu cīnīties ar diviem vārtu vīriem.

Futbola eksperti uzskata, ka tādiem spēlētājiem kā Krištianu Ronaldu, Lionelam Mesi un Neimaram būs jāmeklē jauni veidi, kā uzlauzt sāncenšu cietoksni. Šī trijotne ir gana kreatīva, lai ar izaicinājumu tiktu galā tuvāko pāris sezonu laikā.

Bet jāņem vērā apstāklis, ka šie par pasaules labākajiem futbolistiem uzskatītie kadri ar katru dienu kļūst vecāki un viņiem pakāpeniski zūd morālā stāja.

Pret jaunajiem noteikumiem asi iebilduši mediķi, kuri uzskata, ka vārtsargiem ievērojami pieaugs traumatisms, jo, nespējot veiksmīgi komunicēt, tie biežāk iedzīvosies savainojumos.

Proti, bumbai lidojot vārtiem pa vidu, vārtsargi varētu saskrieties ar galvām. Tāpēc rosināts valkāt vārtsargu cepures, kā to gandrīz visu karjeru dara pazīstamais Čehijas izlases vārtsargs Petrs Čehs.

Ekipējumā tās būs vienīgās izmaiņas, ja neskaita, ka futbola buču vietā varēs izmantot regbijam paredzētos apavus, kuriem ir garākas zolē iebūvētās pretizslīdēšanas nagliņas. Vārtsargi nereti paslīd, un dažkārt muļķīgi sanāk ielaist vārtus, un, lai izvairītos no kurioziem momentiem, nagliņu garums sasniegs 3 centimetrus.

Vārtsargiem būs jābūt krietni uzmanīgākiem saskarē ar pretspēlētāju, jo pieaugusi iespēja saskrāpēt sāncenšu auguma daļas.

Vēl viens pozitīvs moments jaunieviestajos noteikumos ir, ka laukumā pie teikšanas biežāk nokļūs tieši vārtsargi, kuriem līdz šim pamatsastāvā bija atvēlēta tikai viena vieta. Piemēram, pussargi ir pat pieci.

Jaunie futbolisti varētu šo izmirstošo pozīciju izskaust no sarkanās grāmatas, jo kurš gan grib visu savu karjeru sēdēt uz rezervistu soliņa un noskatīties, kā spēlē viņa konkurents. Turklāt divatā ir jautrāk.

Vārtu izmērs nemainīsies, bet dzīvosim - redzēsim!

* Šī ir 1.aprīļa - Joku dienas - ziņa. Tā ir izdomāta, un tās saturs nav nevienam saistošs.

Uz augšu
Back