Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas komandu Eiropas čempionātā telpās pārstāvēs pieci vieglatlēti

Mareks Ārents FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas komandu šonedēļ gaidāmajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā telpās pārstāvēs pieci sportisti.

Eiropas čempionāts telpās no 3. līdz 5.martam notiks Serbijas galvaspilsētā Belgradā, bet Latviju tajā pārstāvēs Elvijs Misāns (tāllēkšana, trīssoļlēkšana), Mareks Ārents (kārtslēkšana), Līga Velvere (800 metru skrējiens), Jānis Vanags (augstlēkšana) un Sindija Bukša (60 metru skrējiens).

Sākotnēji dalībai 400 metru skrējienā tika apstiprināts arī Austris Karpinskis, tomēr kā vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS), viņš slimības dēļ tomēr nestartēs.

No šiem sportistiem Eiropas čempionāta normatīvus bija izpildījuši tikai Misāns, Ārents un Velvere, kā arī daudzcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, kura gan šajās sacensībās nestartēs. Pirms mēneša notikušajās «Kuldīgas Katrīnas kausa» sacensībās 60 metru distancē Bukšai pietrūka tikai vienas sekundes simtdaļas, lai izpildītu normatīvu, tomēr uz meistarsacīkstēm viņa brauks tik un tā, tāpat kā Vanags.

Šomēnes visi šie vieglatlēti savās disciplīnās kļuva par Latvijas čempioniem telpās.

Pirms diviem gadiem Latvijas delegācija uz Eiropas čempionātu telpās devās 11 sportistu sastāvā. Toreiz netika izcīnīta neviena medaļa, bet labākais rezultāts bija tāllēcējai Aigai Grabustei, kura ierindojās astotajā vietā.

Pēdējais no Latvijas sportistiem, kurš Eiropas čempionātā telpās ticis pie kādas no godalgām, ir barjersprinteris Staņislavs Olijars, kurš 2002.gadā kļuva par bronzas laureātu. Tāpat viņš 2000.gadā izcīnīja arī zeltu.

Uz augšu
Back