Pēc dzērumā «nekontrolētām dusmām» atkal arestēts olimpiskais čempions Hakets

Pēc dzērumā uznākušām «nekontrolētām dusmām» trešdien arestēts titulētais austrāliešu peldētājs Grants Hakets, kamēr viņa ģimene paudusi bažas, ka bijušajam sportistam ir garīgās veselības problēmas.

Pašlaik 36 gadus vecais Hakets, kurš karjeru noslēdza 2008.gadā, ir viens no visu laiku izcilākajiem peldētājiem. Karjeras laikā viņš izcīnīja septiņas olimpiskās medaļas, trīs no tām - zelta. Par olimpisko čempionu Hakets kļuva 2000.gadā Sidnejā un 2004.gadā Atēnās. Tomēr pēc sportiskās karjeras beigām Haketam bijušas ievērojamas problēmas privātajā dzīvē.

Kā vēsta izdevums «Gold Coast Bulletin», šoreiz Hakets mediju uzmanības centrā nokļuvis, jo viņu mājās pēc ilgstošas dzeršanas piemeklējušas «nekontrolētas dusmas».

«Grantam ir medicīniskas problēmas un es tās pats izbaudīju šorīt,» laikrakstam izteicies peldētāja tēvs Nevils.

«Es to sauktu par nelielu garīgo sabrukumu.»

Tiek ziņots, ka Hakets arestēts, tomēr pēc tam atbrīvots un policija nav pret viņu izvirzījusi apsūdzības.

2014.gadā Hakets atsāka karjeru, cenšoties kļūt par visu laiku vecāko austrāliešu peldētāju, kurš kvalificējies olimpiskajām spēlēm, tomēr, lai pērn brauktu uz Riodežaneiro, viņam pietrūka pavisam nedaudz.

Tomēr pērn aprīlī viņš atkal iekļuva ziņu virsrakstos, kad kārtējo garīgo sabrukumu piedzīvoja lidmašīnā. Toreiz sportists vien dažas dienas pēc nekvalificēšanās olimpiskajām spēlēm dzērumā bija ieķēries kāda vīrieša krūtsgalā. Pāris dienu pēc notikušā Hakets atzina, ka nožēlo nodarīto un bija vienojies, ka ziedos naudu labdarībai pēc cietušā izvēles.

Tāpat 2014.gada februārī Hakets devās uz rehabilitācijas klīniku ASV, kad bija nofotografēts puskails viesnīcā, meklējot savu dēlu. Sākotnēji viņš noliedza problēmas, tomēr vēlāk gan sportista menedžeris, gan tēvs apstiprināja, ka Hakets cīnās ar atkarību no «Stilnox» preparāta. Šīs miegazāles sportistiem dažreiz tiek izrakstītas, lai būtu vieglāk aizmigt pirms nozīmīgām sacensībām.

Savukārt 2011.gadā viņu pameta sieva, kad alkohola trakumā kādreizējais peldētājs izdemolēja māju.

«Šī ir hroniska problēma,» izteicies Haketa brālis Kreigs.

«Šis nav Grants Hakets, bet pilnībā cits cilvēks. Es viņu nepazīstu, mana mamma un tētis viņu nepazīstu. Tas ir viņa ķermenis, bet ne viņa prāts, gars vai dvēsele.»

Karjeras laikā Hakets desmit reizes kļuva arī par pasaules čempionu. Sportists lielākos panākumus guva 1500 metru brīvā stila distancē.

Uz augšu
Back