Ķēniņš: Ja nesekosi Hārtlija norādījumiem, viņš var izmest ārā no treniņa

Latvijas hokeja izlases spēlētājs Ronalds Ķēniņš FOTO: Edijs Pālens / LETA

Pirms nepilniem pieciem gadiem uzbrucējs Ronalds Ķēniņš (Cīrihes «ZSC Lions», Šveice) spēlēja pie pašreizējā Latvijas valstsvienības galvenā trenera Boba Hārtlija. Pēc 2011/.2012. gada sezonas izcīnītā Šveices čempionāta zelta abu ceļi ir atkal krustojušies. Ķēniņš pēc pirmdienas treniņa sarunā ar žurnālistiem ieskicēja Hārtlija vadīšanas stilu un darba metodes.

«Jā, šis ir tieši tas pats Hārtlijs, pie kura esmu jau iepriekš spēlējis. Viņa paņēmieni ir identiski kā Šveicē. Bobs ir ļoti detalizēts cilvēks, viņam vajag, lai viss tiktu salikts pa plauktiņiem,» pirmajos iespaidos dalījās Ķēniņš.

«Hārtlija ienākšanu izlasē uzskatu par ļoti labu zīmi,» atzina latviešu uzbrucējs. «Daudzi cilvēki nezina par šiem sīkumiem un detalizētām lietām, kuras šis treneris var iemācīt. Atceros, ka arī es nezināju šīs daudzās nianses. Tas palīdz uzlabot sniegumu.»

Ar visiem Latvijas izlases spēlētājiem Hārtlijs esot ticies personīgi un izrunājies. «

Sarunā ar mani Bobs vaicāja, vai man ir tā pati draudzene. Teicu, ka tā pati.

Nedaudz parunājām arī par dzīvi. Hārtlija kabineta durvis vienmēr ir vaļā.»

Ķēniņam ar Hārtliju ne vienmēr gājis spīdoši. 2011./2012. gada sezonā kanādiešu speciālists no ledus nodarbības padzinis latviešu hokejistu. «Viņā uzmanīgi ir jāklausās un precīzi jāizpilda prasības. Ja tu to nedarīsi, Hārtlijs vienkārši tevi var izdzīt ārā. Man tā jau ir gadījies.»

Šīs sezonas 39 NLA čempionāta spēlēs Ķēniņš izcēlies ar 5 precīziem metieniem un 6 rezultatīvām piespēlēm. Tomēr pārslēgšanās atpakaļ no NHL uz Eiropas hokeju notikusi ne tik gludi kā vēlētos. «Iet man interesanti.

Ir jāpierod un jāsavāc gaļa. Grūti ir apzināties, ka esi zaudējis tādu iespēju.

Liekas, ka dzīvē vairāk neko negribas. Jāpaceļ galva un jāiet uz priekšā. Kādas 20 spēles smagi cīnījos ar sevi. Tomēr tagad viss ir kārtībā.»

Latvijas izlase kandidāti līdz sestdienai trenēsies Hārtlija vadībā. Noslēdzot treniņnometni, 11. februārī «Hokeja dienas» ietvaros Bobs Hārtlijs aizvadīs atklāto treniņu «Volvo ledus hallē» (no 11:00 līdz 12:30) , kuru būs iespēja apmeklēt ikvienam hokeja mīļotajam. Pēc treniņa Latvijas hokeja līdzjutējiem būs lieliska iespēja iegūt autogrāfus un kopā ar spēlētājiem nofotografēties.

Bobs Hārtlijs Rīgā uzturēsies līdz 19. februārim un, tajā laikā plānojis apmeklēs divas Rīgas «Dinamo « mājas spēles, kā arī 17. februārī paredzēto «Optibet sporta bārs» Latvijas kausa finālu. Kanādas speciālists 15. februārī plānojis novadīt semināru Latvijas treneriem par darba plānošanu un darba analīzi.

Uz augšu
Back