«1994. gada pirmsjāņu dienā mūsu Rīgas dzīvoklī ciemos bija atnācis Raimonds (Stūris, Artura draugs, komandas biedrs «LB-67», J. M.), un izsēdējāmies, šķirstīdami Amerikas fotoalbumus. Pēkšņi man ienāca prātā, ka jāizpilda daži lokanības vingrinājumi, tāpēc noliecos, atspiedies pret dīvāna malu. Rembo tobrīd gulēja blakus klubkrēslam, un pat nejutu, ka esmu aizskāris viņa ķepu. Varbūt suns sapņoja un visa viņa turpmākā rīcība bija neapzināta, taču pēkšņi man virsū metās melns milzenis atņirgtiem zobiem...
Tas bija ļaunākais sapnis, ko man jebkad nācies redzēt, bet vēl ļaunāk, ka tas nebija sapnis...»
Stāsta Artura dakteris Jānis Ģīlis: «Pēc pirmās apskates uzņemšanas nodaļā konstatēju, ka Artura labās rokas vidējais pirksts ir nokosts - tas nedzīvs karājās ādas ļerpatās. Šāda trauma bojājuma smaguma dēļ tiek uzskatīta par bezcerīgu - parasti pirksti pēc replantācijas nekustas vai, labākajā gadījumā, tos var saliekt ar grūtībām, Arturam to vēl nepateicu, bet viņš jau lūdzās: «Dariet visu iespējamo! Saprotiet, man jāspēlē...»» 63 brūces... Ģīlis par šo operāciju būtu pelnījis vietu Latvijas Hokeja Slavas zālē!
Jānis Kvēps: «Gaiļezera klīnikā satiku daketri Ģīli, kurš iepriekšējā naktī bija Arturu operējis. Aprunājos ar kolēģi un sapratu, ka šī liktenīgā diena var būt arī pēdējā hokejista Irbes karjerā...
Viņa labā roka - tieši tajā viņš turēja nūju - bija caurumota gandrīz vai pussimts reižu.
.. Palātā viņš gulēja bāls, tikko pamodies no narkozes: «Redzi, Dok, kādi sūdi iznākuši,» Arturs anestēzijas skurbumā purpināja: «Bet būs labi...»»
Un bija ar! Sanhosē, Dalasā, Vankūverā, Karolīnā. Bet visvairāk tomēr Latvijas izlasē - Eindhovenā, Turku un Tamperē, Bāzelē un Cīrihē, Oslo un Lillehammerē, bet jo sevišķi Pēterburgā, kad 2000. gada 5. maijā Latvija ar Arturu vārtos sasita Krieviju (3:2). Ķelnē un Nirnbergā, atkal Turku, Prāgā un Insbrukā, Turīnā.