Titulētā kalnu slēpotāja Vona izcīna pirmo uzvaru kopš atgriešanās sacensību apritē

Lindsija Vona

FOTO: Reuters/ScanPix

Titulētā amerikāņu kalnu slēpotāja Lindsija Vona sestdien izcīnīja pirmo uzvaru kopš atgriešanās sacensību apritē, triumfējot Vācijā notikušajās Pasaules kausa nobrauciena sacensībās.

Līdz ar to Vona sestdien tika pie savas 77.uzvaras karjerā.

Pašlaik 32 gadus vecā Vona sestdien par 0,15 sekundēm apsteidza pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēju Laru Gutu no Šveices.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās vāciete Viktorija Rebesburga, kura uzvarētājai piekāpās par 0,48 sekundēm.

Vona ir viena no visu laiku izcilākajām kalnu slēpotājām, tomēr pēdējos gados viņa regulāri saskaras ar smagos kritienos gūtām traumām. 2012.gadā viņa iepriekšējo reizi ieguva Pasaules kausu, bet 2013. un 2014.gada sezonas tika sabojātas traumu dēļ. Kaut 2015.gada augustā Vona treniņā piedzīvotā kritienā salauza potīti, viņa aizvadīja vienu no savām sekmīgākajām sezonām pēdējos gados. Nobraucienā viņa ieguva Mazo kristāla globusu, bet kājas lūzums viņai liedza noturēt līderpozīciju kopvērtējumā visu disciplīnu summā.

Šosezon Vona izlaida Pasaules kausa pirmās sacensības, lai gatavotos novembra beigās Ziemeļamerikā gaidāmajām ātruma sacensībām, taču pirms diviem mēnešiem treniņā lauza labās rokas augšdelmu, kas viņai liedza atgriezties trasē.

Pasaules kausa kopvērtējumā dāmām stabila līdere ar 1008 punktiem ir sestdien nestartējusī slaloma speciāliste Mikaela Šifrina no ASV. Viņai ar 673 punktiem seko Guta, bet trešā ar 616 punktiem ir slovēniete Ilka Štuheca.

Uz augšu