Beļģijas izlases treneris: Ar labu spēli nepietiek - ir jābūt ticībai sev

Beļģijas futbola izlases galvenais treneris Roberto Martiness FOTO: EPA/LETA

Ar labu spēli nav gana, lai gūtu panākumus Pasaules kausā futbolā, jo ir jābūt arī ticībai sev, uzskata Beļģijas izlases galvenais treneris Roberto Martiness.

Beļģijas futbola izlase piektdien Pasaules kausa ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2:1 (2:0) apspēlēja titulēto Brazīliju un otro reizi vēsturē sasniedza sacensību pusfinālu.

«Šobrīd izjūtu vislielāko lepnumu pasaulē. Devu futbolistiem sarežģītus taktiskos uzstādījumus,» pēc mača pauda Martiness.

Viņš uzsvēra, ka futbolistu ticība sev bija vārdos neizsakāma.

«Šī mums bija labākā spēle Pasaules kausā. Bet ar labu spēli vien nepietiek - ir arī jābūt ticībai sev. Mēs to ieguvām brīdī, kad noticējām, ka varam uzvarēt Brazīliju, kura ir labākā komanda Pasaules kausā,» stāstīja Martiness.

Viņaprāt, spēlējot pret Brazīliju, vienīgais ierocis ir taktika.

«Tikšanās ar piecu Pasaules kausu uzvarētāju uzreiz uzstāda psiholoģisko barjeru. Mūsu futbolistu taktiskais izpildījums sagādāja viņiem grūtības,» teica Martiness.

Beļģijas izlases otro vārtu guvējs Kevins de Brujne bija gandarīts par trenera taktiskajām izmaiņām, lai gan pašam bija jāspēlē labajā malā nevis ierastajā centra pussarga pozīcijā.

«Man vienalga, kur jāspēlē. Kur mani ieliek, tur jāpilda norādījumi. Izdarīju to, ko vajadzēja - pārliecinājos vai komanda ir mierīga grūtās situācijās un neuzņemas liekus riskus. Dažreiz cenšamies spēlēt pārāk ātri. Tā bija mūsu rakstura pārbaude, ar kuru labi tikām galā,» stāstīja de Brujne.

Pusfinālā Beļģija spēkosies pret Franciju, kas ceturtdaļfinālā ar 2:0 pārspēja Urugvaju.

«Tā būs īpaša spēle, kuru skatīsies visa pasaule. Futbolistu karjerās šādi mači ir tikai pāris. Darīsim, ko varēsim, lai tikai uzvarētu,» atzīmēja de Brujne.

Tikmēr Brazīlijas izlases galvenais treneris Adenors Leonārdu Baši jeb Tite atzina, ka viņa komandai bijis pārsvars lielāko daļu no spēles, taču to neizdevās realizēt.

«Nav viegli to teikt, bet bija skaista spēle ar visām sāpīgajām sekām, kuras ir pēc zaudējuma. Neticu veiksmei, pretiniekiem lieliski spēlēja vārtsargs [Tibo Kurtuā]. Ja sāk runāt par veiksmi, tiek noniecinātas futbolistu prasmes. Beļģijas futbolistus nepiemeklēja veiksme, viņi bija efektīvi un prata uzvarēt,» skaidroja Tite.

Pasaules kausa finālturnīrs noslēgsies nākamajā svētdienā ar finālu Maskavā.

    Uz augšu
    Back