Bolts sesto reizi karjerā tiek atzīts par gada labāko vieglatlētu pasaulē

Useins Bolts

FOTO: AFP/LETA

Sprinta karalis Useins Bolts piektdien sesto reizi karjerā tika atzīts par gada labāko vieglatlētu pasaulē, kamēr dāmām šo godu izpelnījās Etiopijas skrējēja Almaza Ajana.

Piektdien Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) rīkotajā sezonas noslēguma pasākumā, kas notika Monako, Bolts tika atzīts par labāko konkurencē ar Lielbritānijas garo distanču skrējēju Mo Farahu un Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) skrējēju Veidi van Nīkerku.

Savukārt dāmām uz šo titulu bez Ajanas pretendēja arī Polijas vesera metēja Anita Vlodarčika un jamaikiešu sprintere Ileina Tompsone.

Labākos vieglatlētus noteica vieglatlētikas funkcionāru, pašu sportistu, žurnālistu un līdzjutēju balsojumā.

Par gada labāko pasaules vieglatlētu Bolts tika atzīts arī 2008. un 2009.gadā, kā arī no 2011. līdz 2013.gadam.

Bolts šogad Riodežaneiro jau trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas tika uzreiz pie trim zelta medaļām - 100 un 200 metru sprintā, kā arī 4x100 metru stafetē. Jamaikietis atkārtoja 2008.gada Pekinas un 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs piedzīvoto triumfu, kļūstot par pirmo atlētu pasaulē, kas trīs olimpiskajās spēlēs pēc kārtas uzvar trīs dažādās distancēs.

Tikmēr Farahs otrajā Olimpiādē pēc kārtas spēja izcīnīt zelta godalgu 5000 un 10 000 metru distancēs. Pirms trim gadiem viņš bija finālists pasaules labākā vieglatlēta titulam, bet arī tad piekāpās Bolta priekšā.

Uz labākā godu pretendēja arī van Nīkerks, kuram Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izdevās pārsteigt pasauli un ar izcīnītu zeltu pārspēt arī pasaules rekordu 400 metru distancē. DĀR skrējējs laboja rekordu, kas kopš 1999.gada piederēja slavenajam amerikānim Maiklam Džonsonam, distanci veicot 43,03 sekundēs.

Tikmēr pasaules rekordu olimpiskajās spēlēs laboja arī Ajana, izcīnot zeltu 10 000 metru skrējienā. Savukārt Polijas vesera metēja Vlodarčika šosezon divreiz laboja pasaules rekordu, ieskaitot Riodežaneiro olimpiskās spēles. Toties sprintere Tompsone Riodežaneiro Olimpiādē izcīnīja zeltus 100 un 200 metru distancēs.

Neviena no trim finālistēm līdz šim nebija izcīnījusi gada labākās vieglatlētes titulu.

Pērn par gada vieglatlētiem kļuva amerikāņu desmitcīņas zvaigzne Eštons Ītons un Etiopijas skrējēja Genzebe Dibaba.

Uz augšu