Par dalību sacīkstēs Krimā latviešu zēģelētājs netiek pie prēmijas par sasniegumiem sportā

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Nacionālā sporta padome šodien pieņēma lēmumu naudas balvu par augstiem sasniegumiem sportā nepiešķirt Latvijas Zēģelētāju savienības sportistam Jānim Preisam.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs, federācija rosināja balvu Preisam piešķirt par 2015.gada PČ izcīnīto otro vietu «Formula Windsurfing» klasē.

Neskatoties uz šo ierosinājumu, naudas balvas piešķiršana Preisam netika atbalstīta, ņemot vērā viņa dalību sporta sacensībās «Russian Formula Windsurfing European Cup», kas notika šī gada septembrī Krievijas prettiesiski anektētajā Krimā.

Padomes ieskatā šāda sportista rīcība ir pretrunā Latvijas nostājai Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes jautājumos, saskaņā ar kuru Krimas Autonomā Republika tiek uzskatīta par neatņemamu Ukrainas sastāvdaļu.

Tāpat sportists nav ievērojis Ukrainas normatīvos aktus, saskaņā ar kuriem iebraukt okupētajās Ukrainas administratīvajās teritorijās atļauts tikai caur Ukrainas robežkontroles punktiem, likumā noteiktajā kārtībā saņemot īpašu Ukrainas varas iestāžu atļauju.

Kā ziņots, Nacionālā sporta padome šodien atbalstīja 207 naudas balvu piešķiršanu sportistiem, viņu treneriem un apkalpojošajam personālam par izciliem sasniegumiem sportā 2015.gada nogalē un 2016.gadā.

Kopumā naudas balvās paredzēts izmaksāt 974 364 eiro, nepieciešamo finansējumu rodot no Izglītības un zinātnes ministrijas iekšējām rezervēm. Turklāt šogad naudas balvas tiek piešķirtas arī ārzemju treneriem, kas trenē Latvijas sportistus. Plānots, ka Ministru kabinetā jautājums par naudas balvu piešķiršanu tiks skatīts 6.decembrī.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu