Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvietis iekļūst pirmajā desmitniekā pasaules vēja tuneļu lidošanas čempionātā

TVNET
Latvietis iekļūst pirmajā desmitniekā pasaules vēja tuneļu lidošanas čempionātā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

«Aerodium» lidotājs Toms Īvāns (24) pagājušajā nedēļā pārstāvēja Latviju pasaules čempionātā lidošanā vēja tunelī («FAI World Cup of Indoor Skydiving»), kurā ieguva dalītu 7./8. vietu!

Lai arī Īvāns ir viens no pasaulē pieredzējušākajiem un profesionālākajiem vēja tuneļu lidotājiem un šovmeņiem, dalība šajā čempionātā bija viņa debija tieši lidošanas sportā.

Īvāns ar lidošanu vēja tuneļos nodarbojas kopš 2012. gada. Viņš ir pasaules Ginesa rekorda īpašnieks, izpildot visvairāk triku vienas minūtes laikā vēja tunelī. Viņš ir lidojis un atveidojis kapteiņa Jack Sparrow lomu nupat atvērtās Šanhajas Disnejlendas «Karību jūras pirātu» šovā, lidojis Eiropas ceļojošajā izrādē «Pīters Pens», piedalījies dažādos citos projektos Ķīnā, Kanādā, Peru, Bahreinā, Somijā, Dānijā un citur.

Ikdienā Īvāns sastopams kā lidošanas instruktors «Aerodium» vēja tunelī Siguldā.

«Šī bija pirmā reize, kad piedalījos šāda līmeņa sacensībās. Esmu pagodināts, ka varēju tajās pārstāvēt Latviju. Ikdienā esmu lidošanas instruktors un šovmenis. Kā šovmenis vai nu individuāli, vai ar kolēģiem radu lidošanas performanci, ar ko pārsteigt auditoriju dažādās pasaules vietās,» sacīja Toms Īvāns. «Taču pavisam kas cits ir meistarībā sacensties ar lidošanas sportā jau pieredzējušiem profesionāļiem. Tas viennozīmīgi bija liels izaicinājums! Dalība sacensībās pavēra jaunu virzienu, kurā vēlos sevi profesionāli pilnveidot. Man izdevās parādīt to, ko biju iecerējis, taču ir jāturpina trenēties, lai sasniegtu jaunus mērķus!»

Īvāna lidošanas treneris ir «Aerodium» lidotāju komandas vadītājs un «Latvijas čempions izpletņlēkšanā 2016» Reinis Rūtentāls. «Toms bija pārsteigums gan citiem sacensību dalībniekiem, gan žūrijai! Viņš pārsteidza ar savu sniegumu un lidošanas sporta vidē iepriekš neredzētiem trikiem.

Izaicinoši Tomam bija tas, ka mūsu mājas tunelis ir atvērtā tipa, taču sacensības notika slēgta tipa tunelī, kur lidošanas zonai apkārt ir stikla sienas. Atvērtajā tunelī ir citādāks lidošanas stils, kas šajā gadījumā bija bonuss Tomam, jo žūrija vērtēja arī triku inovitāti un sarežģītību. Sacensībās Tomam bija jāveic divi uzdevumi: pirmajā jādemonstrē iepriekš iestudēta lidošanas programma minūtes garumā, otrajā – jāizpilda žūrijas noteikti konkrēti triki, kas jāveic visiem dalībniekiem,» komentē Rūtentāls.

Čempionāts notika Varšavā, Polijā. Tajā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku no ASV, Kanādas, Ķīnas, Austrālijas, Dienvidāfrikas, Vācijas, Krievijas un citām valstīm. Šis bija otrais pasaules čempionāts lidošanā, taču lidošanas sporta sacensības notiek jau vairāk nekā 10 gadus.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu