Latvijas U-19 futbolisti ar mača izskaņā izlaistu uzvaru pār Turciju sāk EČ kvalifikācijas turnīru

Latvijas U-19 futbolisti 2017.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē ceturtdien Kijevā mača noslēguma daļā septiņu minūšu laikā ielaida divus vārtus un nospēlēja neizšķirti 2:2 (1:0) ar Turciju.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Aleksejs Davidenkovs un Aleksejs Saveļjevs.

Rezultātu spēles 11.minūtē atklāja Davidenkovs. Neskatoties uz to, ka pēc tam sekoja nospiedošs turku pārsvars, Latvijas futbolisti otrā puslaika vidū spēja dubultot savu pārsvaru, precīzi sitot Saveļjevam.

Tiesa, tuvojoties mača noslēgumam, turki panāca neizšķirtu. Vispirms 13 minūtes pirms pamatlaika beigām Mete Kāns Demirs vienus vārtus atguva, bet septiņas minūtes vēlāk Cihans Kahramans panāca 2:2.

Tāpat šajā apakšgrupā Ukraina ar rezultātu 2:0 (0:0) apspēlēja Islandi.

Sestdien Latvija tiksies ar Ukrainu, bet otrdien spēkosies ar Islandi.

Eiropas U-19 čempionāta kvalifikācijas turnīra priekšsacīkšu kārtā no 13 apakšgrupām katras grupas divas labākās izlases un labākā trešās vietas ieguvēja sasniegs kvalifikācijas turnīra elites kārtu, bet pēc tam septiņas valstsvienības iekļūs Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas notiks 2017.gada vasarā Gruzijā.

Šogad Latvijas U-19 izlases futbolisti ir startējuši vairākos turnīros, piedaloties Granatkina piemiņas turnīrā, Federācijas kausa izcīņā un Baltijas kausa izcīņā, pēdējā no tiem uzvarot. Septembra sākumā Latvijas U-19 futbolisti divās pārbaudes spēlēs tikās ar Krievijas vienaudžiem, zaudējot ar 1:2 un 1:5.

Latvijas U-19 futbola izlases spēlētāju saraksts Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā:

vārtsargi - Rihards Matrevics (Vesthemas «United», Anglija), Nils Toms Puriņš («Jelgava»);

aizsargi - Vladislavs Soloveičiks, Daniels Balodis, Maksims Petuhovs (visi - «Skonto»), Fricis Roderts («Alberts»), Niks Rubezis, Rihards Pētersons (abi - «Liepāja»), Kristaps Vilmanis («Tukums-2000»);

pussargi - Aleksejs Saveļjevs (RTU), Roberts Uldriķis («Metta»/«Latvijas Universitāte»), Ņikita Jankovskis («Skonto»), Kristers Čudars («Šitika Futbola skola»);

uzbrucēji - Daņiils Hvoiņickis, Aleksejs Davidenkovs («Rīgas Futbola skola»), Jānis Grīnbergs, Jegors Morozs (abi - «Skonto»), Rolands Vagančuks («Liepāja»).