Sadalīti Latvijas motokrosa čempionāta kvadraciklu un blakusvāģu klašu tituli

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 24.un 25.septembrī Saldus «Silavotiņu» mototrasē norisinājās pēdējais Latvijas čempionāta posms kvadracikliem un blakusvāģiem, kā arī noslēdzošais Latvijas kausa un Junioru čempionāta posms motokrosā. Par Q Pro čempionu kļuva Kevin Saar (Motokruīzs), bet motociklu ar blakusvāģi klasē uzvaras laurus plūca Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš (Salacas kauss).

2016.gada sezonu motokrosā noslēgušas kvadraciklu un blakusvāģu klases, noskaidrojot, kuri izcīnījuši Latvijas čempionu titulus. Abas sacensību dienas Saldus mototrasē bija vērojamas ļoti sīvas cīņas, turklāt divu dienu garumā trasē devās gan bērni, gan pieaugušie, pārstāvot kvadraciklu, blakusvāģu un solo motociklu klases. Paralēli notiekošajam trasē sacensību organizators Aidis Herings bija parūpējies par iespēju sekot līdzi pasaules Nāciju čempionātam motokrosā, kurā startēja arī Latvijas izlase. Savukārt īpašā Fanu teltī ikvienam klātesošajam bija iespēja satikt Latvijas pārstāvjus gaidāmajā Eiropas Nāciju kausā blakusvāģiem.

Latvijas čempionāta ieskaitē B/V klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena posma kopvērtējumā kāpa Maris Rupeiks un Lauris Daiders (Salacas kauss), otro vietu posmā izcīnīja Modris Štelle un Konstantinas Beleckas (X-Kross), bet trešajā vietā ierindojās Dzintars Jaundžeikars un Roberts Klāvs Užāns (L.R.K.). Arī sezonas kopvērtējumā pirmo vietu un līdz ar to arī čempiona titulu izcīnīja Māris Rupeiks, kuru sezonas laikā pavadīja Kaspars Liepiņš (Salacas Kauss), vicečempionu tituls šoreiz aizceļoja pie Jāņa Daidera/ Kaspara Stupeļa (Salacas kauss). Savukārt bronzas medaļa kaimiņu sportistiem G.Gordejev/ K.Kivaste.

Q Pro klasē Saldus posmā uzvaru izcīnīja Ralfs Reinfelds (Sumata), otrajā vietā ierindojās Priit Jarvloo, bet trešajā – Valters Dišlers Kirilko (X99/Slīterāni). Taču čempionāta kopvērtējumā titulu izcīnīja igaunis Kevin Saar (Motokruīzs), otrajā vietā Priit Jarvloo, bet trešajā Ralfs Reinfelds.

Tituli tika sadalīti arī Latvijas kausa un Latvijas Junioru čempionāta vērtējumā. Bērnu b/v klasē pirmo vietu čempionāta kopvērtējumā izcīnīja Em.Tilaka/ El. Tlilaka (Elkšņi) ekipāža, otrajā vietā M.Auninš/ M.Stipenbaha (Motokruīzs), bet trešajā vietā 2016.gada sezonā dvīņubrāļi Bruno un Daniels Lielbārži (X-Kross). Q Junioru sezonas vērtējumā čempiona titulu uzcīnīja Lauris Eizāns (Motokruīzs), otrajā vietā Artūrs Baltgalvis (Motokruīzs), bet trešais Atis Breds (Gulbenes moto). Q100 klasē šogad ātrāks izrādījās Joosep Eesmae, otrais Kristians Stoļarovs (Motokruīzs), trešā Undīne Ulmane (Motokurzeme). Q50 klasē pirmais Kārlis Neija (Motokruīzs), otrais Markuss Augustovskis (MX Ādaži), bet trešais Kārlis Straubergs (X99/Slīterāni). Q50 Rūķi klasē šosezon augstāko titulu izcīnīja Artūrs Šneiders (X99/ Slīterāni), otrajā vietā Ernests Reisons (Motokruīzs), bet trešajā Markuss Gazārovs (Gulbenes Moto). Q70 klasē pirmais Reinis Bogomols (Motokruīzs), otrais Mārtiņš Puhaļskis (X99/Slīterāni), trešais Tanel Podra.

B/V Veterānu klasē Latvijas kausu ieguva P.Tendzegolski/M.Zaliauskas, otro vietu sezonā ieņem G.Bondars/ E.Pozņaks (Salacas kauss), bet trešo – A. Bičkovskis/ V.Šauriņš (Suzuki Latvia). Q Iesācēju klasē pirmā vieta Aigaram Šaicānam (CEC. I.S. Racing), otrā – Salvim Cingleram (Gulbenes moto), bet trešā – Kristapam Adrickim (X-Kross). Q Veterānu klasē uzvaras laurus kopvērtējumā plūc Agris Neija (Motokruīzs), otrais Jānis Kirilko (X99/Slīterāni), bet trešais Arnis Pūle (Motokruīzs). Savukārt Q Amatieru vērtējumā sezonas līderis ir Andris Ciršs (Motokruīzs), otrais Matīss Palēvics, bet trešajā vietā Monta Dišlere Kirilko (X99/Slīterāni).

Svētdien trasē devās solo motociklu klases, aizvadot Latvijas kausa ieskaiti. A16+ klasē sezonas kopvērtējumā uzvaru guva Kārlis Bitītis (DAKO Ziemeļvidzeme), otrais Rolands Bleidels (Moto Mafia), trešais – Kristers Millers (X99/Slīterāni). A25+ klasē kausu izcīnījis Didzis Gorbenko, otrais Edgars Rutkis (Moto Mafia), trešais – Jurģis Žukas (Saldus Motoklubs). A35+ klasē pirmais Raivis Krastiņš (Rambas R), otrais Intars Janbergs (Saldus motoklubs), trešais – Andris Grigulis (Moto Mafia). Iesācēju klasē uzvaras laurus sezonas kopvērtējumā plūca Ričards Bille (One Nine One), otrais Emīls Brencis (CAMK Latgale), bet trešais – Artūrs Treija (Moto Mafia). MX Open klasē pirmais Gints Filipsons (X99/ Slīterāni), otrais Arnolds Sniķers (MX4 Dobele), trešais Andis Valts (X99/Slīterāni). MX125 klasē pirmo vietu pēc 6 posmiem izcīnīja Rainers Žuks (Kalsnava MB), otrais Valters Logins (CAMK Latgale), trešais – Kārlis Kalējs (Motokurzeme). Dāmu konkurencē pirmo vietu šosezon izcīnīja Anna Stecjuka (BJC «IK Auseklis»), otro vietu ieņem Anna Lankovska (RAMO Motorsports), trešo – Anastasija Ušakova (CAMK Latgale). MX50 klasē Latvijas kausu izcīnīja Ričards Alens Gaļcins (CAMK Latgale), otrajā vietā Tomass Šaicāns (Bieriņi), bet trešajā – Evgeniy Mironov. MX65 klasē uz sezonas goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Aleksis Araids (Elkšņi), otrais Jānis Kubuliņš (MX Ādaži), bet trešais – Kirils Maslovs (Elkšņi). Savukārt MX85 klasē pirmo cietu izcīnījis Patrik Uzuls (K.Serģa motoklubs), otrais Mairis Pumpurs (MX4 Dobele), trešais – Kristers Krists Sūna (K.Serģa motoklubs).