Latvijas tenisisti Deivisa kausa duelī tiksies ar Norvēģiju

Mārtiņš Podžus

FOTO: Kaspars Volonts/LTS

Latvijas vīriešu tenisa izlase Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas pirmās kārtas duelī tiksies ar Norvēģijas valstsvienību, ceturtdien noskaidrojās izlozē.

Abu komandu duelis notiks nākamā gada 3.-5.februārī, turklāt to uzņems tieši Latvija.

Neviens Norvēģijas tenisists pašlaik neatrodas pasaules ranga labāko divsimtniekā. Šobrīd šīs valsts pirmā rakete ir tikai 17 gadus vecais Kaspers Rūds, kurš ATP rangā atrodams 260.pozīcijā.

Šī mēneša sākumā Rūds Spānijas pilsētā Seviljā notikušajā «Challenger» turnīrā pamanījās pārvarēt kvalifikāciju un noslēgumā izcīnīt arī šo sacensību galveno trofeju. Tikai ar šo gadu norvēģis sāka nopietni piedalīties pieaugušo turnīros, gūstot panākumus arī «Futures» turnīros, kur izcīnījis divus titulus, un uzlabojot savas pozīcijas ATP rangā.

Tikmēr nevienam citam norvēģim šobrīd nav izdevies ielauzties labāko piecsimtniekā. 579.vietā šobrīd atrodas vēl viens jaunietis - 19 gadus vecais Viktors Durasovičs, bet neviens cits pirmajā tūkstotī nav atrodams. Jūakims Bjerke ir 1558.vietā, kamēr Sebastians Havkens un Fredriks Asks atrodami attiecīgi 1647. un 1983.pozīcijā.

Savukārt Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis, kurš pasaules rangā atrodams 103.vietā, Latvijas izlasei Deivisa kausā nav palīdzējis kopš 2014.gada septembra.

Latvijas otrā rakete vīriešu tenisā ir Miķelis Lībietis, kurš ATP rangā meklējams 404.vietā, turklāt pašlaik piedalās ASV pilsētā Kolumbusā notiekošajā «Challenger» sērijas turnīrā. No citiem pašmāju tenisistiem Mārtiņš Podžus atrodas 794.vietā, kamēr Krišjānis Stabiņš meklējams 995.pozīcijā.

Savukārt ārpus labāko tūkstoša ir Artūrs Lazdiņš (1351.), Jānis Podžus (1448.) un Rūdolfs Mednis (1748.).

Latvijas un Norvēģijas pāra uzvarētājs Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas otrajā kārtā 7.-9.aprīlī tiksies ar Maroku vai Dāniju. Arī zaudētājai par vietas saglabāšanu šajā grupā nāksies spēlēt ar kādu no šīm pretiniecēm.

Tikmēr izšķirošās cīņas par vietu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā notiks 15.-17.septembrī.

Iepriekšējo maču Latvijas tenisisti Deivisa kausā aizvadīja jūlijā, kad Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas otrās kārtas duelī ar 1-4 izbraukumā piekāpās Baltkrievijai, līdz ar to nekvalificējoties izšķirošajai cīņai par iekļūšanu pirmajā grupā.

Pirms tam martā pirmajā kārtā Daugavpilī tika pieveikta Monako.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlēja 2008., 2010. un 2014.gadā, kad pēdējā reizē cīņā par vietas saglabāšanu grupā zaudēja Zviedrijai.

      Uz augšu