Kanādas hokejisti cīņā par pirmo vietu grupā uzvar eiropiešus

Kanādas un Zviedrijas hokeja valstsvienības pagājušajā naktī nodrošinājušas vietu Pasaules kausa (PK) izcīņas pusfinālā.

Zviedrija gan trešdienas B apakšgrupas mačā ar 3:4 (2:3, 0:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Ziemeļamerikas U-23 izlasei, taču iegūtais punkts ļāva komandai sasniegt pusfinālu.

Ziemeļamerikas hokejisti šo maču sāka ļoti aktīvi, jo jau 30. sekundē viņi pēc Ostona Metjūza rezultatīvā uzbrukuma izvirzījās vadībā. 26 sekundes vēlāk Džonijs Gudro pamanījās nerealizēt soda metienu, bet, kad spēlē bija aizritējušas tikai viena minūte un 35 sekundes, Vinss Tročeks panāca jau 2:0.

Mača devītajā minūtē Filips Fošberjs pretuzbrukumā vienus vārtus atguva, tomēr dažas minūtes vēlāk Gudro atjaunoja divu vārtu pārsvaru par labu Ziemeļamerikas komandai. Zviedrijas hokejisti gan nedomāja salūzt, jo 17. minūtē Niklass Bekstrēms vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Šā mača sākums bija ļoti rezultatīvs, taču turpinājums nesekoja, jo otrajā trešdaļā nespēja izcelties neviena no izlasēm. Zviedrijas izlasei neizšķirtu panākt izdevās dueļa 46. minūtē, izceļoties Patrikam Berglundam.

Pamatlaikā vārti vairs netika gūti, bet pagarinājumā, kurā komandas spēlēja formātā trīs pret trīs, bija ļoti aktīvs un aizraujošs hokejs ar ļoti daudzām vārtu gūšanas iespējām. Papildlaika izskaņā veiksmīgāki izrādījās Ziemeļamerikas jaunie hokejisti, kuriem uzvaras vārtus guva Neitans Makinons.

B apakšgrupas kopvērtējumā uzvaru ar trīs spēlēs iegūtiem pieciem punktiem nodrošināja Zviedrija, kamēr četrus punktus ieguva Ziemeļamerikas komanda. Pie diviem punktiem divās spēlēs tikusi Krievija, ko vada Oļegs Znaroks un Hariijs Vītoliņš, kamēr bez punktiem ir Somija.

Krievija vietu pusfinālā nodrošinās, ja ceturtdien uzvarēs Somiju. Tad tai būs vienāds punktu skaits ar Ziemeļameriku, taču savstarpējā cīņā uzvaru guva tieši krievi.

Tikmēr spēlē par pirmo vietu A apakšgrupā Kanādas hokejisti ar rezultātu 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) pārspēja Eiropas izlasi. Abas komandas jau pirms mača bija nodrošinājušas vietu pusfinālā.

Divus precīzus metienus uzvarētājiem izpildīja Džonatans Tēvzs, kapteinis Sidnijs Krosbijs un Logans Kutūrs izcēlās pa vienai reizei. Savukārt goda vārtus Eiropas komandai guva pieredzējušais Marians Hosa.

A grupas līdere ar sešiem punktiem ir Kanāda, tai ar četriem punktiem seko Eiropas vienība, viens punktus ir Čehijas valstsvienībai, bet bez punktiem līdz šim cīnījušies ASV hokejisti.

Čehija ar ASV aizvadīs savstarpēju maču, bet abas komandas jau zaudējušas izredzes pacīnīties par iekļūšanu pusfinālā.

Pasaules kauss hokejā norisināsies līdz 1.oktobrim.

Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.

Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas piedalījās spēlēs septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā, panākumu svinot Kanādai.