Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ar Ķīnas sportistu dominanci noslēgušās Rio paralimpiskās spēles

BNS
Ar Ķīnas sportistu dominanci noslēgušās Rio paralimpiskās spēles
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Marakanas stadions
Marakanas stadions Foto: AP/LETA

Ar absolūtu Ķīnas sportistu pārākumu svētdien svinīgi noslēdzās Riodežaneiro paralimpiskās spēles. Latvijas sportisti no šīm spēlēm pārvedīs mājās divas zelta un divas bronzas godalgas.

Svētdien paralimpisko spēļu noslēguma ceremonijā slavenais Marakanas stadions bija piepildīts, bet pasākums sākās ar uguņošanu. Viens no māksliniekiem, kuri svētdien uzstājās, bija Žonatans Baštušs, kurš, lai gan piedzimis bez rokām, spējis kļūt par mūziķi un spēlē ģitāru ar kāju pirkstiem.

Pasākumā ar runu uzstājās Starptautiskās Paralimpiskā komitejas (IPC) prezidents Filips Kreivens, bet ceremonijā ar minūti ilgu klusuma brīdi tika pieminēts sestdien traģiski grupas velobraucienā bojāgājušais Irānas riteņbraucējs Bahmans Golbarnžads.

Savukārt Riodežaneiro paralimpisko spēļu orgkomitejas prezidents Karlušs Nuzmans šo olimpiādi nosauca par izpildītu misiju, jo pirms sacensību sākuma daudziem bija bažas, vai tās noritēs sekmīgi. Tomēr kopumā nupat aizvadītās spēles tiek vērtētas ar plusa zīmi.

Ceremonijas noslēgumā rīkotāji paziņoja, ka kopumā uz šīm paralimpiskajām spēlēm pārdots 2,1 miljons biļešu, kas ir nedaudz mazāk nekā pirms četriem gadiem Londonā, bet vairāk par 2008.gada Olimpiādi Pekinā. Tiesa, Brazīlijā daudz ieejas karšu uz šo pasākumu tika pārdotas par trim dolāriem (2,68 eiro) vai atdotas skolēniem.

Šajās paralimpiskajās spēlēs dominējošu sniegumu demonstrēja Ķīnas sportisti, kuri kopumā tika pie 107 zelta, 81 sudraba un 51 bronzas godalgām. Tuvākā sekotāja ar 64 zeltiem, 39 sudrabiem un 44 bronzām bija Lielbritānija.

Savukārt medaļu vērtējumā trešo vietu ieņēma Ukraina, kas ieguva 41 zeltu, 37 sudrabus un 39 bronzas.

Šīs paralimpiskās spēles gana veiksmīgas bija arī Latvijai, jo tā iekrāja divas zelta un divas bronzas godalgas, kas medaļu ieskaitē ļāva ieņemt 45. pozīciju.

Zelta medaļas Latvijai šajā olimpiādē nodrošināja Aigars Apinis diska mešanā un Daiga Dadzīte šķēpa mešanā. Tāpat Dadzīte tika pie bronzas diska mešanā, bet Edgars Bergs ieguva trešo vietu lodes grūšanā.

Latviju Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs pārstāvēja 11 sportisti.

Latvija paralimpiskajās spēlēs debitēja 1992.gadā, kad Barselonā startēja divi sportisti, savukārt pirmās medaļas latvieši izcīnīja 2000.gadā Sidnejā, kad Apinis izcīnīja trešo vietu lodes grūšanā un diska mešanā, bet Armands Ližbovskis bija trešais tāllēkšanā. Atēnu paralimpiskajās spēlēs Apinis triumfēja diska mešanā, bet Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā un trešo vietu diska mešanā, 2008.gadā Pekinā Apinis kļuva par olimpisko čempionu diska mešanā un tāpat kā Bergs izcīnīja otro vietu lodes grūšanā, bet pirms četriem gadiem Londonā Apinis izcīnīja zelta medaļu lodes grūšanā un sudrabu diska mešanā.

Nākamās paralimpiskās spēles norisināsies 2020.gadā Japānas galvaspilsētā Tokijā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu