Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas elites BMX braucēji centīsies nodrošināt visu goda pjedestālu EK kopvērtējumā

Kristers Krīgers FOTO: Publicitātes foto

No piektdienas līdz svētdienai Francijas pilsētā Calais norisināsies Eiropas kausa izcīņas 2016. gada sezonas noslēdzošie posmi. Pirms tiem, elites vīru grupas kopvērtējumā pirmās trīs vietas aizņem Latvijas sportisti, līdera godā esot Kristenam Krīgeram. Kopumā Francijā startēs 14 Latvijas BMX braucēji.

Eiropas kausa izcīņa BMX riteņbraukšanā šajā gadā notiek astoņos posmos, kas risinās četrās dažādās trasēs. Šīs nedēļas nogalē, no piektdienas līdz svētdienai, Francijas pilsētā Calais notiks septītā un astotā posma sacensības, pēc kurām arī taps skaidri sezonas kopvērtējuma uzvarētāji.

Latviju noslēguma posmos pārstāvēs 14 sportisti. Mūsu valsts tiks pārstāvēta bērnu, jauniešu, junioru un elites grupās. Pirms sezonas noslēdzošajiem posmiem elites vīru grupā latvieši aizņem pirmās trīs vietas. Līderis ar izcīnītajiem 185 punktiem ir Kristens Krīgers, no kura tikai par sešiem punktiem atpaliek Rihards Veide. Tikmēr augsto trešo vietu kopvērtējumā šobrīd ieņem vēl viens trenera Ivo Lakuča audzēknis Kristaps Vekša, kura kontā 127 punkti. Uzreiz aiz latviešiem seko trīs Nīderlandes braucēji, no kuriem visaugstāk atrodas Martins Jaspers (Martin Jasper). Viņš līdz šim nopelnījis 108 punktus. Nestartējot divos posmos, astoto vietu elites grupā šobrīd ieņem Edžus Treimanis. Francijā startēs visi četri minētie Latvijas elites braucēji.

Junioru vīru grupā pirms noslēdzošā posma trešo vietu kopvērtējumā ieņem Mikus Strazdiņš, kurš nopelnījis 121 punktu. Otrajā vietā esošais lietuvietis Gabrielius Pabianskas mūsu sportistam ir priekšā par 11 punktiem. Tikmēr sestais kopvērtējumā šobrīd ir Helvijs Babris, kurš nav startējis divos posmos. Junioru meiteņu grupā šobrīd septītā ir Vanesa Buldinska, bet desmitā Vineta Pētersone. Abas sportistes, tāpat kā abi minētie junioru puiši, Francijā startēs.

B15/16 grupā otrajā vietā pirms pēdējiem diviem posmiem ir Edvarda Glāzers, sakrājot 176 punktus. No līdera Baptiste Viellard, valmierietis atpaliek par 26 punktiem. Sestais kopvērtējumā ir Reinos Liepiņš, bet 12. Filips Krists Rozītis. Abi Augsta sasnieguma sportistu sagatavošanas centra sportisti, tāpat kā Glāzers būs dalībnieku vidū Eiropas kausa pēdējos posmos. Jāizceļ arī B13/14 grupas kopvērtējums, kur vicelīderis ir Ronalds Rītiņš, bet sestajā vietā atrodas Niks Rožukalns.

Piektdien, 16. septembrī, no pulksten 20:00 (pēc Latvijas laika) 7. posmu aizvadīs elites un junioru sportisti. Sestdien no pulksten 10:00 7. posms visām bērnu un jauniešu grupām, bet no pulksten 18:00 8. posma sacensības gaidāmas elites un junioru sportistiem. Svētdien, no pulksten 09:30, Eiropas kausa noslēdzošais posms bērnu un jauniešu grupu sportistiem.

Uz augšu
Back