Mesi un «Barcelona» jauno Čempionu līgas sezonas sāk ar graujošu uzvaru

Spānijas futbola grands «Barcelona» otrdien UEFA Čempionu līgas pirmajā spēlē savā laukumā ar 7:0 (2:0) sagrāva vadošo Skotijas vienību Glāzgovas «Celtic».

Barselonas kluba labā trīs vārtus jeb «hat-trick» šajā mačā guva slavenais argentīniešu uzbrucējs Lionels Mesi, kamēr divreiz izcēlās Urugvajas uzbrucējs Luiss Suaress. Savukārt pa vienam precīzam raidījumam brazīlieša Neimara, kurš atzīmējās arī ar četrām rezultatīvām piespēlēm, un Andresa Injestas rēķinā.

Pirmajā puslaikā Mesi guva abus «Barcelona» vārtus, bet otrajā puslaikā mājinieku pārsvars tikai palielinājās, turklāt «Celtic» komanda bija tikpat kā sabrukusi.

«Nevaram justies pazemoti, jo «Barcelona» to pašu dara ar labākām komandām nekā mēs. Šajā vienībā ir īpaši futbolisti,» norādīja «Celtic» galvenais treneris Brendans Rodžerss.

Pirmajā puslaikā izcēlās arī «Barcelona» vārtsargs Marks Andrē ter Štēgens, kurš dueļa sākumā atvairīja «Celtic» izpildīto 11 metru soda sitienu, tādējādi neļaujot viesiem atklāt cīņas rezultātu.

Tiesa, «Barcelona» klubam varētu tikt piespriestas sankcijas no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA), jo šajā mačā «Camp Nou» stadionā atkal bija redzami neskaitāmi katalāņu karogi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otra C apakšgrupas spēle starp bijušā «Barcelona» galvenā trenera Hosepa Gvardiolas vadīto Anglijas komandu Mančestras «City» un Menhengladbahas «Borussia» no Vācijas stiprā lietus dēļ tika pārcelta uz trešdienu.

Tikmēr A apakšgrupas mačā otrdien Anglijas klubu Londonas «Arsenal» no zaudējuma viesos pret Francijas čempioniem Parīzes «Saint-Germain» (PSG) izglāba čīlietis Aleksis Sančess.

Šis duelis Parīzē noslēdzās neizšķirti 1:1 (1:0).

Mača rezultātu jau 44.sekundē atklāja Urugvajas uzbrucējs Edinsons Kavani, kas UEFA Čempionu līgā ir visu laiku ātrākais vārtu guvums. Tiesa, spēles turpinājumā PSG izniekoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas.

Spēles izskaņā Londonas klubs pveica savu, jo 78.minūtē izlīdzinājumu panāca Sančess. Dueļa pašas beigas gan bija ļoti nervozas, turklāt jau kompensācijas laikā otrās dzeltenās kartītes, kas nozīmēja noraidījumu no laukuma, nopelnīja itālis Marko Verati (PSG) un francūzis Olivjē Žirū («Arsenal»).

«Mums ir bagātīga UEFA Čempionu līgas pieredze. Bijām pacietīgi un savu iespēju sagaidījām, izcīnot svarīgu punktu,» pēc dueļa sacīja «Arsenal» galvenais treneris Arsēns Vengers.

Tikmēr otrā šīs apakšgrupas mačā Šveices vienība «Basel» savā laukumā arī nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Razgradas «Ludogorets» no Bulgārijas.

Mača rezultātu pašās pirmā puslaika beigās gan atklāja viesi, kad izcēlās brazīlietis Žonatans Kafu, taču mājiniekus no zaudējuma glāba Renato Stefens, izceļoties 11 minūtes pirms pamatlaika beigām.

B apakšgrupas cīņās pie vienīgās uzvaras otrdien tika viena no vadošajām Itālijas komandām «Napoli», kas izbraukumā ar 2:1 (2:1) pārspēja Kijevas «Dinamo» no Ukrainas.

Spēles rezultātu gan 26.minūtē atklāja mājinieku futbolists Deniss Garmašs, taču desmit minūtes vēlāk Arkadjušs Miliks panāca izlīdzinājumu, turklāt pirmā puslaika kompensācijas laikā viņš guva arī otros vārtus.

Cīņas turpinājumā vārti vairs netika gūti, turklāt Kijevas komandas cerības panākt izlīdzinājumu samazinājās 68.minūtē, kad otro dzelteno kartīti nopelnīja Serhijs Sidorčuks.

Otrā šīs grupas mačā Portugāles klubs Lisabonas «Benfica» savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Stambulas «Bešiktaš» no Turcijas.

Arī «Benfica» šajā duelī pamanījās izlaist uzvaru, jo kompensācijas laika trešajā minūtē neizšķirtu panāca «Bešiktaš» spēlētājs brazīlietis Taliska, kurš otrajā puslaikā laukumā nāca uz maiņu.

Visbeidzot D apakšgrupā jauno UEFA Čempionu līgas sezonu ar pārliecinošu uzvaru sācis Vācijas flagmanis Minhenes «Bayern», kas savu skatītāju priekšā ar 5:0 (2:0) sagrāva šī turnīra debitanti «Rostov» no Krievijas.

Mača rezultātu 28.minūtē ar precīzu 11 metru soda sitienu atklāja polis Roberts Levandovskis, bet pašā pirmā puslaika beigās Tomass Millers panāca 2:0. Otrajā puslaikā mājinieki savu pārsvaru tikai nostiprināja, turklāt divus vārtus iesita tikai 21 gadu vecais Jozefs Kimihs.

Otrā šīs grupas mačā otrdien Spānijas komanda Madrides «Atletico» izbraukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja Nīderlandes klubu Eindhovenas PSV. Vienīgos vārtus šī mača 43.minūtē guva Sauls Nigess.

Tiesa, pirmā puslaika kompensācijas laikā PSV nerealizēja 11 metru soda sitienu.

UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīra pirmā kārta tiks noslēgta trešdien, kad notiks jau iepriekš minētais pārceltais duelis starp Mančestras «City» un Menhengladbahas «Borussia», kā arī astoņas pārējo četru grupu spēles.

Čempionu līgā 32 komandas ir sadalītas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu spēlēm izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas divas labākās komandas.

Pērn Čempionu līgā triumfēja Madrides «Real», kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja citu Spānijas galvaspilsētas vienību «Atletico».