Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgā notiks Eiropas čempionāti šahā sievietēm un jauniešiem

LETA
Rīgā notiks Eiropas čempionāti šahā sievietēm un jauniešiem
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Eiropas Šaha savienība (ECU) sestdien atbalstījusi Rīgas kandidatūru rīkot 2017.gada Eiropas čempionātu sievietēm un 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18, vēsta Latvijas Šaha federācija (LŠF).

Šāda mēroga starptautiski turnīri Latvijā notiks pirmo reizi.

Lemšana par šo vērienīgo sacensību uzticēšanu Rīgai notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, kur šobrīd rit 42.pasaules šaha Olimpiāde.

Par tiesībām organizēt šīs sacensības Rīga sacentās ar Popradu Slovākijā. Latvijas galvaspilsēta bija favorīte, tādēļ Popradas pārstāvji piekrita rīkot abus turnīrus gadu vēlāk. Par šādu priekšlikumu nobalsoja visi 52 ECU delegāti.

18. Eiropas čempionāts klasiskajā šahā sievietēm paredzēts 2017.gada no 10. līdz 23.aprīlim viesnīcā «Radisson Blu Hotel Latvija».

Plānots, ka tajā piedalīsies aptuveni 120 sportistes no 30 valstīm.

Savukārt 27. Eiropas jauniešu čempionāts plānots 2018.gadā no 19. līdz 30.augustam Ķīpsalas izstāžu hallē.

Tajā varētu piedalīties aptuveni 1300 šahistu no 50 valstīm.

«Šis ir nepilnu divu gadu organizatoriskā darba auglis, kurā bija iesaistītas daudzas personas. Paldies visiem,» izteicies LŠF prezidents Āris Ozoliņš, paužot, ka iespēju rīkot sacensības sācis meklēt uzreiz pēc stāšanās prezidenta amatā.

«Svarīgi, ka saņemts arī konceptuāls valsts atbalsts. Kaut arī tiesības iegūtas,

vislielākais darbs vēl tikai priekšā. Šie čempionāti ir milzīgs gods un izaicinājums, bet reizē arī liela atbildība.

Centīsimies noorganizēt tos visaugstākajā līmenī,» norāda Ozoliņš.

Iepriekš četru dienu vizītē Rīgu apmeklēja ECU inspektors Kurts Greteners, kurš pārbaudīja Latvijas gatavību uzņemt šos turnīrus. Greteners vizītes laikā tikās ar Ozoliņu, Rīgas Tehniskās Universitātes prorektoru Ingaru Eriņu un citām iesaistītām amatpersonām. Viņš pārbaudījis abas norises vietas, apgaismes un ventilēšanas iespējas, gaisa apjomu telpās, lielumu, attālumu līdz viesnīcām, viesnīcu stāvokli, numuriņu tajās, abu turnīru finansiālos pamatus un citus jautājumus.

Kandidātvalstīm ECU piedāvā rīkot sieviešu un jauniešu čempionātus vienā «paketē», lai rīkotāji varētu līdzsvarot izdevumus un ienākumus. Sieviešu čempionāti ir mazāk populāri un prasa lielākus izdevumus nekā ieņēmumus, savukārt jauniešu sacensībām ir vieglāk piesaistīt finansējumu, jo uz turnīru ierodas ne tikai simtiem jauno šahistu, bet arī tikpat daudz viņu vecāku, treneru un atbalstītāju.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu