Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valsts augstākās amatpersonas sveic Apini ar izcīnīto zelta medaļu paralimpiskajās spēlēs

Paralimpiskais lodes grūdējs Aigars Apinis FOTO: Ieva Makare / LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, premjers Māris Kučinskis (ZZS), citas amatpersonas un sporta līdzjutēji sociālajos tīklos sveic Aigaru Apini ar izcīnīto zelta medaļu paralimpisko spēļu sacensībās diska mešanā.

(Pievienota 7. un 8. rindkopa)

Vējonis mikroblogošanas vietnē «Twitter» pauž, ka lepojas un apsveic Apini ar panākumiem.

Apsveikumam pievienojas arī Ministru prezidents, norādot, ka ir lepns par Latvijas sportistu startu paraolimpiskajās spēlēs un apsveic Apini ar četrkārtējo čempiona titulu.

Sportistu sveic arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), rakstot, ka Apinis iedvesmo mūs visus.

Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) papildus apsveikumam raksta, ka ministrija sportistu virzīs godam izcīnītās prēmijas 142 000 eiro apmērā piešķiršanai.

Priekā dalās arī invalīdu un viņu draugu apvienība «Apeirons», kā arī Labklājības ministrija. «Esam bezgala lepni par mūsu paraolimpiešiem!» teikts ministrijas oficiālajā «Twitter» kontā.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) pauž, ka šodienas zelta medaļa ir milzīga gribasspēka, lielas apņēmības un neatlaidīga ikdienas darba rezultāts, par viņa pārliecību informēja ministra pārstāve Aija Bukova-Žideļūna.

Ministrs norāda, ka Apinis ir izcils piemērs ikvienam no mums, kā izvirzīt mērķi un, spītējot grūtībām, sasniegt visaugstākās virsotnes. «Varam būt lepni, jo šodien Latvijas vārds pasaulē ir izskanējis skaļi un pārliecinoši,» pauž Reirs.

Apsveikumiem pievienojas arī citas amatpersonas, politiķi un sporta līdzjutēji.

Kā ziņots, titulētais Latvijas paraolimpietis Apinis šodien triumfēja Riodežaneiro paraolimpisko spēļu diska mešanas sacensībās, izcīnot savu ceturto zelta medaļu karjerā.

Apinis, kurš startēja F52 un F51 medicīnas grupā, savā labākajā mēģinājumā disku raidīja 20,83 metru tālumā, kas ir viņa šīs sezonas labākais rezultāts.

Piecu paraolimpisko spēļu dalībnieks Apinis, startējot diska mešanas un lodes grūšanas disciplīnās, tagad izcīnījis četras zelta, divas sudraba un divas bronzas medaļas. Apiņa kontā ir arī daudzas pasaules un Eiropas čempionātu medaļas.

Apinis ir titulētākais Latvijas paraolimpietis, kā arī Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents un Latvijas Invalīdu sporta federācijas prezidents.

Riodežaneiro paraolimpiskās spēles norisināsies līdz 18.septembrim.

Uz augšu
Back