Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Olimpiskais čempions Lohte par melošanu saņem 10 mēnešu diskvalifikāciju

Raiens Lohte FOTO: Reuters/LETA

ASV peldēšanas zvaigzne Raiens Lohte par izdomāto laupīšanu Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā saņems desmit mēnešu diskvalifikāciju no ASV Olimpiskās komitejas, trešdien ziņoja vietējie mediji.

Sods, kas vēl nav paziņots oficiāli, nozīmē, ka Lohte nevarēs piedalīties Ungārijā gaidāmajā 2017.gada pasaules čempionātā, vēsta CNN, atsaucoties uz avotu, kas ir informēts par situāciju.

32 gadus veco olimpisko zelta medaļnieku Brazīlijas policija apsūdz par viltus ziņojumu, ka viņu ar trim komandas biedriem aplaupīja vīrietis policijas formā. Vēlāk viņš atzinās, ka «pārāk pārspīlējis».

ASV peldētāji Lohte, Džeks Kongers, Gunnars Bencs un Džimijs Faigens pagājušajā mēnesī olimpisko spēļu laikā, atgriežoties no kādas privātas ballītes, iekūlās nepatikšanās. Viņi apgalvoja, ka, ar taksi atgriežoties olimpiskajā ciematā, mašīnu apstādinājis kāds vīrietis, kuram pie krūtīm bijusi policijas nozīme. Vīrietis Lohtem pielicis pie deniņiem ieroci un peldētājus aplaupījis. Vēlāk Lohte gan skaidroja, ka laupīšana notikusi degvielas uzpildes stacijā.

Brazīlijas policija sāka izmeklēšanu, un tajā noskaidrojās, ka peldētāji ir nekaunīgi melojuši, jo nekāda laupīšana nebija notikusi. Policija paziņoja, ka amerikāņi izdemolējuši benzīntanka tualeti un uzvedušies izaicinoši, piemēram, urinējuši pie uzpildes stacijas logiem. Pēc tam viņiem izcēlies konflikts ar benzīntanka darbiniekiem, kuri pauduši neapmierinātību par viesu uzvedību. Darbinieki izsaukuši policiju, taču līdz tās atbraukšanai abas puses jau bija vienojušās un amerikāņi bija samaksājuši kompensāciju par izdemolēto tualeti.

Par notikušo Lohte jau vairākkārt publiski atvainojies, tomēr slavenais peldēšanas piederumu ražotājs «Speedo» un modes dizainera uzņēmums «Ralph Lauren» incidenta rezultātā pārtraukuši viņa sponsorēšanu.

Lohte Riodežaneiro kļuva par olimpisko čempionu 4x200 metru brīvā stila stafetē, kurā viņš uzvarēja jau ceturto reizi pēc kārtas, bet karjeras laikā amerikānis ticis pie 12 olimpiskajām godalgām, tostarp sešām zelta.

Tikmēr pārējie trīs šajā lietā iesaistītie peldētāji bija stafešu komandu rezervisti un finālpeldējumos nestartēja, taču, tā kā piedalījās priekšsacīkstēs, arī tika pie zelta medaļām.

Uz augšu
Back