Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

26. Vienības brauciens Siguldā pulcē vairāk nekā 5000 dalībnieku

TVNET
26. Vienības brauciens Siguldā pulcē vairāk nekā 5000 dalībnieku
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Jeļizaveta Iļjina

4. septembrī Siguldā lieli un mazi riteņbraucēji draudzīgā gaisotnē piedalījās Latvijas gada vērienīgākajā velonotikumā – 26. Latvijas Riteņbraucēju Vienības braucienā. Trīs dažādās distancēs Siguldā startēja un pēc lielā kalna pievārēšanas finišu sasniedza vairāk nekā 5000 dalībnieku.

Spraigākās un aizraujošākās cīņas ritēja «Itera» Sporta šosejas braucienā, kurā piedalījās ne tikai vairāki spēcīgākie pašmāju braucēji, bet arī Lietuvas un Igaunijas sportisti. Otro reizi šajā gadā Siguldas kalnu pirmais pievārēja un finišu sasniedza «Rietumu banka – Rīga» komandas igauņu braucējs Pēters Prūss, kurš gleznainajā Vidzemes pilsētā maijā triumfēja Eiropas čempionātā XCM kalnu riteņbraukšanā.

Neilgi pēc tam finiša līniju sasniedza lietuvietis Venants Lašins, bet trešais bija vēl viens igaunis Kristo Enns Vaga. Uzreiz aiz goda pjedestāla palika labākais no Latvijas sportistiem Viesturs Lukševics («Alpha Baltic-Maratoni.lv»).

Ne mazāk aizraujošas bija «Latvijas Valsts mežu» MTB jeb kalnu riteņbraukšanas sacensības, kuras sarežģītākas padarīja uznākušais lietus. Vairāk nekā 1000 dalībnieku konkurencē Siguldas kalnā pirmais uzbrauca Mārtiņš Blūms (ZZK), aiz sevis atstājot komandas biedru, iepriekšējo gadu Vienības brauciena uzvarētāju un šā gada Latvijas MTB čempionu Arni Pētersonu. Bronzas godalga šajā distancē tukumniekam Jānim Ozolam.

Tikmēr lielākais riteņbraucēju skaits tradicionāli piedalījās «Latvijas Dzelzceļa» Tautas braucienā. 36 km garo distanci Siguldas apkārtnē visātrāk veica «Sportlife.lv» jaunais braucējs Pauls Rubenis.

Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens šogad risinājās jau 26. reizi, pulcējot ne tikai riteņbraukšanas profesionāļus, bet arī amatierus, darba un skolu kolektīvus vai vienkāršas draugu grupas. Velobrauciena pirmsākumi meklējami 20. gadsimta 30. gados, kad, pateicoties toreizējā Latvijas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa atbalstam, nozīmīgais notikums ar katru gadu pulcēja arvien lielāku dalībnieku skaitu. Rekords tika sasniegts 1939. gadā, kad velobraucienā no Latvijas malu malām pulcējās 6225 dalībnieki. Velobrauciens, pateicoties Ernesta Pūces un citu aktīvistu pūlēm, tika atjaunots 1995. gadā. Ar katru gadu ievērojami audzis dalībnieku skaits, bet pērn tika sasniegts mūsdienu rekords - 2015. gadā trīs dažādās distancēs piedalījās 6100 velomīļu.

Šajā gadā Latvijas lielākie velosvētki bija veltīti Latvijas Riteņbraukšanas federācijas 130. gadu dzimšanas dienai. Vienības braucienā tika sveiktas Latvijas riteņbraukšanas leģendas, kas nesušas mūsu valsts godu visaugstākā mēroga šosejas, velotreka, BMX un MTB sacensībās. Riteņbraukšanas svētku laikā visi dalībnieki un atbalstītāji varēja nofotografēties pie nesen atklātā unikālā vides objekta, kurā iegravēti visu 2015. gadā startējušo dalībnieku vārdi un uzvārdi.

Šogad rīkotāji piedāvāja Vienības velobrauciena dalībniekiem izmēģināt spēkus kādā no trīs distancēm: Itera Sporta šosejas braucienā (84 km), Latvijas Valsts mežu kalnu divriteņu braucienā (49 km), kā arī LDz tautas šosejas braucienā tautas braucienā (36 km). Latvijas riteņbraucēju Vienības velobraucienā tika noteikti un apbalvoti ne tikai ātrākie braucēji, bet arī vienotākie darba kolektīvi, visplašāk pārstāvētās pašvaldības, kā arī kuplākās ģimenes.

Visu trīs distanču pilni rezultāti atrodami sacensību rīkotāju mājaslapā internetā www.velo.lv, kur iespējams lejupielādēt sava brauciena detalizētu grafiku, ko var izprintēt kā piemiņu par dalību nozīmīgajās tautas sporta sacensībās.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu